Корупція у Сервісному центрі МВС? За 2500 грн водійські права оформлюють без черги

Сервісний центр МВС прийшов на заміну ліквідованим МРЕВ, і туди відразу потягнулися черги охочих отримати водійські права. Адже на 2019 рік припав справжній бум купівлі-продажу машин. А наявність ажіотажного попиту формує сприятливе середовище для різноманітних корупційних схем. Чому за техпаспортом із Житомира доводиться їздити аж до столиці? І скільки коштує зареєструвати авто без черги? Розслідувала Олександра Сербін.

Сервісний центр МВС, на відміну від ліквідованих МРЕВ, мав надавати послуги швидко та прозоро. Саме тому там спочатку створили онлайн-нагляд за працівниками, а згодом і електронну чергу. Про те, як вона працює насправді, розповідає журналістка ІА «Стоп корупції ТБ» Олександра Сербін.

«Заходимо на офіційний сайт регіонального Сервісного центру МВС у Житомирській області, адже саме на нього було найбільше нарікань. І як можемо бачити, місця розписані вже на два тижні вперед. Можливо, я не до кінця розібралася в електронній системі сайту, тому зателефонувала до відділення, аби запитати, чому все наглухо забито», – зазначає Олександра.

Співробітник центру підказує лайфхак: зайти на сайт після опівночі, коли відкриється нова дата. І дійсно, вільні місця з’являються, однак після натискання на конкретну годину сторінка видає помилку.

Сервісний центр МВС заповнений ущерть

А ось у самому центрі, як пересвідчилися журналісти – справжній аншлаг. У черзі – близько пів сотні людей. І деякі з них чатують під жаданими віконечками вже другу добу. На камеру люди відмовляються говорити, проте запевняють, що пришвидшити процес нібито можна за грошову винагороду – 2500 грн.

Servisnyi Centr
Журналісти відвідали Сервісний центр МВС на Житомирщині Фото: СтопКор

Чутки про хабар за надшвидку чергу дійшли до керівництва регіональних сервісних центрів Житомирщини. Щоб це перевірити, там навіть ініціювали «контрольну закупку» — і факти підтвердились.

«Після того, як прийшов, я почав виявляти корупційні дії найбільшого підрозділу – це 1841 територіальний сервісний центр. Про що було написані доповідні записки та відправлені на Київ. Після чого Київ направив до нас раптові перевірки, які підтвердили цю інформацію: дійсно є свавілля та є корупція. На сьогоднішній день порушена дисциплінарна справа. Наскільки мені відомо, комісія призначена на 5 жовтня, вона ще не проведена, а особа досі перебуває на посаді», – розповів начальник Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Житомирській області Андрій Воронін.

Нагадаємо:

  • У червні 2016 року тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков оголосив про запуск Сервісних центрів МВС, що мали замінити МРЕВ, які називали «однією з найбільш корумпованих служб».
  • Після придбання авто необхідно його зареєструвати в сервісному центрі МВС. Це дає власнику право повністю розпоряджатися купленою машиною.
  • З нового року в Україні змінився порядок нарахування збору до Пенсійного фонду при реєстрації легкових авто. Відповідно до закону «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», збір до Пенсійного фонду сплачується при першій реєстрації легкового авто. Його ставка залежить від вартості транспортного засобу та розміру прожиткового мінімуму.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини