Корупційні потоки ДАБІ перевищують 3 мільярди на рік, – член ТСК Олена Шуляк

16.12.2020 10:30

Ошукані інвестори, хаотична забудова історичної спадщини, будівництво нових «елітних» комплексів – наслідки недореформи ДАБІ очевидні. Чому обіцяна зміна правил гри спричинила на будівельному ринку справжній безлад? І скільки мільярдів втрачає через це Україна? Дивіться у відеоматеріалі Любові Данчої.

«Мені обіцяли здачу квартири до 30 вересня 2018 року, документи я отримав у травні 2020 року. Мені обіцяли паркінг на 1500 місць, мені обіцяли двір без машин. Мені обіцяли вигляд трошки інший. З'явилась додаткова секція навпроти мого вікна, якої немає у генплані Києва», – розповідає інвестор ЖК «Нивки Парк» Павло Воронін.

І при цьому інвестора можуть ошукати навіть після заселення. Як, наприклад, у цьому житловому комплексі, коли будинок просто не приєднали до електромережі.

ЖК «Нивки-Парк» зводить «ІнтергалБуд» на замовлення ТОВ «Термогальванічний завод» Фото: СтопКор

«Ми платимо за комерційними тарифами. Тобто ДАБІ ввело будинок в експлуатацію за тимчасовою схемою живлення із порожньою підстанцією, там немає навіть трансформаторів», – додає пан Павло.

А тим часом данина за схеми, дозволи і самовільну забудову продовжує наповнювати кишені колишніх і нинішніх чиновників ДАБІ.

«За моїми підрахунками, раніше я оцінювала корупційну складову у понад три мільярди гривень на рік, і я думаю, що вона не зменшилась», – коментує народна депутатка, членкиня парламентської ТСК Олена Шуляк.

Olena_Shulyak
Олена Шуляк Фото: СтопКор

Отже, навіть через 9 місяців після початку ліквідації ДАБІ продовжує працювати. Перевірок немає, незаконні споруди виникають як гриби після дощу, а найкмітливіші забудовники у період безвладдя квапляться зводити хмарочоси.

Чим закінчиться хаотична реформа та чи буде від неї зиск? «СтопКор» продовжує стежити за цією темою, підписуйтесь на наш ютуб-канал і чекайте на нові розслідування.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини