На Коростенщині на сесію міськради не пустили жителів громади

25 листопада відбулося засідання чергової сесії Коростенської міськради. Напередодні її раптом оголосили закритою. Мовляв, через карантинні обмеження. Утім, місцеві активісти упевнені: міська рада злякалася жителів  Грозиного та навколишніх сіл, які хотіли йти до депутатів. Люди вимагають закриття Грозинського полігону ТПВ.

sesiya korostensko] miskrady
11 сесію Коростенської міскради пройшла в закритому режимі Фото: скриншот

Після того, як жителі сіл Грозино та Сінгаї Коростенської територіальної громади вирішили прийти на сесію та вимагати закриття Грозинського сміттєзвалища, Коростенська міськрада зробила сесію 25 листопада закритою. Про це повідомив координатор ВГО «Стоп корупції» на Житомирщині Олександр Ігнатьєв.

Цікаво, що дату сесії було оголошено ще 3 листопада. Натомість повідомлення про обмежений доступ на сесії з’явилося на сайті міської ради напередодні день.

«На засідання 11-ї сесії міської ради, окрім безпосередньо депутатів міської ради, запрошено винятково доповідачів, керівництво міськвиконкому, керівників окремих структурних підрозділів міської ради та комунальних закладів і установ, питання яких внесені на розгляд депутатського корпусу», - йдеться на сайті Коростенської територіальної громади.

11sesiya korosten
Сесію Коростенської міськради зробили закритою менше ніж за добу до її початку Фото: скриншот

На розгляд сесії винесено питання міського бюджету, комунальної власності та інші резонансні питання порядку денного.

«Жителі громади, які хотіли прийти на сесію та звернутися до депутатів із вимогою закрити Грозинський полігон твердих побутових відходів, були позбавлені такої можливості. Чекати під зачиненими дверима не було сенсу. Тому люди просто передали своє звернення для того, щоб його зачитали і розглянули на сесії», — каже  активістка Коростенського підрозділу ВГО «Стоп корупції» Леся Грищенко.

Звернення від жителів Коростенської громади, у тому числі сіл Грозине, Сингаї тощо про ситуацію на полігоні ТПВ, за пропозицією депутата Ярошовця, заслухали в кінці засідання.

«Учора ми заїзжали на полігон – там немає жодної охорони… Ви ж кошти хочете заробляти з львівського сміття. А нам завозять невідомо звідки та яке це сміття!» — зазначили місцеві депутати.

Вони розказали, що напередодні повз них проїхали на полігон кілька сміттєвозів - без жодних перешкод.

«Те, що стосується охорони – то нині є така проблема… Та охорона – вона дуже дорого обходиться. У складовій тарифу не закладено грошей на охорону. Ми самі починаємо розробку нового тарифу. Там потрібно організувати цілодобову охорону», — повідомили в  керівництві міста.

Зазначимо, раніше «СтопКор» повідомив про зацікавленість керманича Коростеня та його оточення у продовженні роботи Грозинського полігону ТПВ, якому вже майже пів століття.

«Мером міста Коростень Володимиром Москаленком та головою Коростенського осередку ОПЗЖ Мелашенком налагоджено схему масового завезення вночі сміття зі Львівської області 40-тонними фурами. Наразі намагаються робити це за посередництва турецької фірми, яка спеціалізується на захороненні медичних відходів», — зазначив координатор Олександр Ігнатьєв.

Аби не чути голос громади, який заважає бізнес-інтересам місцевої еліти, 25 листопада обмежили доступ на сесію, кажуть місцеві.

Також Ігнатьєв повідомив, що раніше згаданий обласний депутат Мелашенко вже ініціював обмеження доступу жителів громади до засідань в Житомирській ОДА.

Зокрема, у 2018 році, коли Мелашенко очолював екологічну комісію обласної ради,  стався скандал: на комісію не пустили навіть представника НАБУ. Того разу комісія за зачиненими дверими розглядала резонансні екологічні питання. Вхід на засідання охороняли кремезні хлопці, повідомив житомирський стопкорівець.

Нагадаємо:
  • У неділю 21 листопада місцеві жителі Грозинської громади провели офіційні збори. Вони вирішили збирати підписи та звертатися до міської ради. Головна вимога коростенської громади – закрити полігон. Люди просять підтримки, щоб захистити своє право, право своїх дітей на чисте повітря та чисту воду.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини