Копійки в Україні поступово готують до вилучення

22.03.2018 12:54

З 1 липня НБУ більше не буде додатково випускати монети, номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Щоб це не завадило торгівлі та економіці, в країні затверджують правила округлення сум при розрахунках. У Нацбанку відзначили, що вони сподіваються на справедливість і прозорість виконання нововведення з боку торговців. Ба більше, монети дрібних номіналів будуть в обігу до прийняття правлінням НБУ окремого рішення про їх вилучення.

Новину передає "Преса України" з посиланням на повідомлення Національного Банку України.

З 1 липня цього року набирають чинності норми, передбачені постановою правління НБУ №25 від 15 березня "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів". Поки що монети вилучати з обігу не будуть.

"У разі відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок підприємства торгівлі та сфери послуг проводити закруглення загальної в чеку суми розрахунків готівкою і загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі. Сума в чеку, яка закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок. Сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округляється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок", – відзначили в Нацбанку.

Також стало відомо, що округлення не здійснюватиметься при безготівкових розрахунках. При цьому в чеку можуть з'явитися дві різні суми.

"Підприємства торгівлі та сфери послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, при проведенні готівкових розрахунків повинні вказувати в чеках загальні суми до і після округлення. Округлення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) в значенні цих термінів, визначених законодавством України", – акцентують в НБУ.

До слова, не дивлячись на це, банки України будуть зобов'язані забезпечити прийом дрібних номіналів для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для переказів, обміну на монети та банкноти інших номіналів, а також видачу клієнтам монет дрібних номіналів при наявності їх в залишку операційної каси.

Нагадаємо, з 15 березня цього року новим главою Нацбанку України став Яків Смолій.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини