Копали, копають і будуть копати? У Зазим’ї піщані мафіозі взялися за старе

01.07.2019 16:05

Великі гроші в маленьких селах – безкарність та кришування з боку представників місцевої влади приносить «чорним» копачам піску мільйони доларів нелегального прибутку, аби зберегти який вони ладні вбивати та калічити. Хто ж вони – мафіозі піщаних кар’єрів? Та чому не бояться покарання? Дізнавалась Інна Кучерова.

На рахунку «СтопКору» 23 виявлених точки нелегального видобутку піску – і це тільки у столичному регіоні. Більшість завдяки правоохоронним органам вдалося закрити. Але деякі після виплати мізерного штрафу за певний час знову повертаються до піщаних кар’єрів.

«Люди отримують дозволи, які підписують певні чиновники, ми так розуміємо, за певну винагороду, тому що для отримання дозволу для видобутку піску потрібно докласти немало зусиль та пройти певні органи, зібрати певні довідки, документи тощо», - наголошує координатор ГО «Спільна варта» Олександр Золотнюк.

Нагадаємо, торік восени журналісти «СтопКору» зафіксували в селі Зазим’я на Київщині, як на ділянці розгорнули нелегальний бізнес майже у промислових масштабах. Причому, за офіційними документами, сільська рада віддала цю землю під буцімто будівництво котеджного містечка.

Сліди піщаних браконьєрів привели до Броварської прокуратури. З’ясувалося, що власник фірми, яка розкрадає надра – батько прокурора Каміли Кадирової. Після службової перевірки вона написала заяву про переведення її до іншого підрозділу. Роботи на самій точці теж зупинилися.

Та цьогоріч ми повернулися на ділянку з перевіркою і не повірили власним очам: масштаби видобутку збільшилися вдвічі. А спроба з’ясувати, куди і хто вивозить звідси пісок, ледь не коштувала життя нашим журналістам.

Чому на це свавілля закриває очі місцеве керівництво? За відповіддю команді «СтопКору» відправилась до сільського голови Людмили Спичак, яка кинулася запевняти журналістів, що в селі сьогодні начебто взагалі немає видобутку піску.

Чому пані Спичак вдалася до брехні? Можливо, як підозрюють місцеві, вона сама має частку з того піщаного дерибану? Адже ця скромна на вигляд пані – власниця далеко не скромного маєтку, до якого наша знімальна група навідувалася торік. Приблизна вартість цієї садиби – 27 мільйонів гривень.

Дивіться уважно: тут все для розкішного відпочинку – і власний басейн, і тенісні корти, й альтанки. І покращення обійстя теж триває повним ходом, зокрема пані Людмила Спичак облаштувала власний пляж. Парканів за рік теж побільшало – тепер їх аж два.

Тож, взявши до уваги ці факти, стає зрозумілим, чому сільська очільниця Зазим’я грає у хованки, тікає від преси і не хоче відповідати на незручні запитання журналістів. А нелегальний видобуток піску триває з нечуваним розмахом і зухвалістю.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X