Конституційна криза та щоденні антирекорди захворюваності на COVID-19: ток-шоу «Мир чи війна» з Бочкалою

У п'ятницю 6 листопада 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов черговий випуск політичного ток-шоу «Мир чи війна». У студії ведучі програми Олексій Фадєєв та Роман Бочкала з гостями обговорювали конституційну кризу, протистояння президента та судів, боротьбу з корупцією в Україні, щоденні коронавірусні антирекорди і на які обмеження чекати українцям, коли зупиниться громадський транспорт, а також кількість вільних ліжок для хворих на COVID-19.

Roman Bochkala
Роман Бочкала

На початку програми Міністр охорони здоров'я України розповів про введення локдауну і про жорсткий карантин на вихідні дні.

«Я завжди говорив, що ми не можемо запровадити повний локдаун в країні навіть на три-чотири тижні. Тому що ми розуміємо в якому економічному стані ми знаходимось і не можемо, щоб люди просто опинилися на вулиці без роботи. Саме тому та пропозиція яку ми приготували і на чому ми зараз дістаємо, щоб запровадити такий жорский карантин виключно на вихідні дні - це субота та неділя. Залишаться працювати виключно продуктові магазини, аптеки, АЗС ну тобто та критична інфраструктура і транспорт, щоб усе працювало. А що стосується робочого тижня з понеділка по п'ятницю то там є певні такі обмеження, які будуть більш жорсткими навіть ніж сьогодні але ж так, щоб працювали усі галузі без винятку, чи це малий бізнес чи середній, неважливо», - зазначив Степанов.

У першій і другій половині ток-шоу політики, кандидати, експерти, та онлайн-аудиторія з різних куточків нашої держави говорили про політичну та правову кризу через рішення КСУ, в епіцентрі якого опиналася наша держава.

Ігор Сліденко, один з судів Конституційного суду України, який брав участь в ухваленні рішення про зупинку електронного декларування для чиновників, і одразу після скандалу суддя написав заяву на звільнення у зв'язку із тиском зі сторони Офісу президента, розповів подробиці.

«Оце зараз таке враження, що зараз їде війна всіх проти всіх. І хто скористається плодами саме цієї війни, ми побачимо дуже швидко... Так, відбувався тиск, так я це зафіксував. Я звертався до зборів суддів, на зборі суддів це буде обговорено і після цього буде написана відповідна заява. А до цього очевидно я не можу назвати будь яки прізвища. Ви думаєте, що я ці прізвища не назву ніколи, ви помиляєтесь. Дуже сильно помиляєтесь. Крім того ці люди зараз нас слухають і прекрасно це все знають. Мова йде про кримінальний злочин передбачений кримінальним кодексом», - поділився суддя.

Народний депутат від «Слуги народу» Андрій Мотовиловець заявив, що вони приймають виклик КСУ і готові боротися.

«Конституційний суд постав проти президента, він постав проти держави. Це ганебно. Ми розуміємо їх подальший план. Всі мої опоненти так чудово зробили, що є ще подання проти антиколомойського закону, вони теж хочуть швиденько розглянути. У нас є зобов'язання держави. Коли ми отримали антикорупційну реформу ми не повинні її згортати, ми повинні збільшувати і покращувати. Якщо Конституційний суд об'явив народу Україні війну, то ми приймаємо виклик і будемо воювати», - сказав нардеп.

У третьому блоку ток-шоу говорили про COVID-19.

«На наступний рік вже у першому читанні прийнятий бюджет і заплановано 19 млрд грн на протидію коронавірусу. Наскільки цього достатньо?» - запитав присутніх в студії журналіст Роман Бочкала.

«Я відразу скажу, що цього абсолютно буде мало. Давайте будемо говорити відверто, візьмемо інші країни. Франція, сьогодні 60 тисяч виявлено хворих за добу. Чехія, маленька Чехія, 15 тисяч хворих. Хто повірить що сьогодні 10 тисяч хворих в Україні? Адже це інформація семиденної давності. Знову ж таки, там тести день в день безкоштовні, які оплачує держава. Тобто, якщо ми хочемо пройти ковід, а ми його обов'язково пройдемо, ну всі ж не помруть, вибачте мене, якщо держава хоче пройти ковід за принципом, хто виживе той виживе і так і буде, то вистачить і одного мільярда. А якщо держава хоче забезпечити людей безкоштовними тестами, шукати реальних хворих, щоб їх ізолювати і лікувати, надати засоби індивідуального захисту, розширити кількість ліжок забезпечених масками, профінансувати використання КТ у приватних клініках, то це явно не вистачить», - заявив нардеп від «ОПЗЖ» Нестор Шуфрич.

Ірина Риджаніч заввідділення патології вагітних Черкаського пологового будинку «Центр матері та дитини» розповіла про перекваліфікацію їхнього медзакладу на госпіталь для лікування хворих на коронавірус на три місяці.

«Для нас це було несподіванкою. Заборонено прийом у пологовий будинок вагітних на пологи, у відділення патології вагітності та в гінекологічне відділення. Заборонені усі операції. Це вузькопрофільний заклад. На розсуд колективу запропонували або залишитися усім складом на базі нашого пологового будинку і надавати допомогу хворим на ковід або перейти на другу базу. Це єдиний пологовий будинок, який має декілька будівель. Нас нічого не лякає. Вони хочуть закрити наш пологовий будинок ще з 2009 року, і це можливо якісь привід стався під цю ситуацію. Вони планують розгорнути госпіталь на 150 ліжок, а наша будівля розрахована на 100 ліжок. Якщо так розібратись то мають працювати кисневі концентратори і має бути подача кисню. Це тільки є у пологових залах і в операційній. Якщо будуть кисневі концентратори то на нашу електромережу це буде занадто велике навантаження, тому що капітального ремонту наша будівля не знає вже більше 30 років», - зазначила лікар.

Дивіться повну версію ток-шоу:

Нагадаємо, 11 вересня на телеканалі «Інтер» стартував перший випуск політичного ток-шоу «Мир та війна». Заслужений журналіст України Роман Бочкала разом із Олексієм Фадєєвим щоп'ятниці обговорюють важливі для України питання. Гості програми – представники влади, політики, народні депутати, представники Офісу Президента, Уряду, експерти, політологи, жителі Сходу та Заходу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксовано понад 10 тисяч нових випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини