«Конспіративна» сесія: у Кам’янському на Дніпропетровщині міськрада відгородилася від громади «тітушками»

Тарифні протести у Кам’янському змусили міську владу скликати позачергову сесію. Утім, 20 січня сесію зібрали таємно, запросили лише лояльних до мера активістів. Про це розповів голова відокремленого підрозділу «Стоп корупції» у Кам’янському Сергій Худович.

Скріншот: СтопКор

«Після другого мітингу з вимогами розв'язати комунальні проблеми в місті до активістів вийшли два заступники мера, бо сказали, що мер — на лікарняному. Домовились, що створюємо ініціативну групу для напрацювання шляхів розв'язання комунальних проблем. Представники мерії пообіцяли, що нас запросять на сесію. Утім, про сесію я дізнався від інсайдерів. Напередодні увечері на офіційному сайті жодної інформації не було. А зранку людей заводили з чорного ходу», - розповідає активіст.

Цікаво, що мер Кам’янського був присутній на сесії, за словами очевидців, з «морською засмагою». Отже, у версію про хворобу очільника міста під час загострення комунальних проблем активісти не повірили.

Позачергова сесія міської ради Кам'янського. Сріншот з офіційного сайту міської ради

Худович разом з іншими активістами зранку 20 січня пішов до будівлі міської ради, де проходила позачергова сесія. Сергій заявив, що хоче потрапити на сесію, щоб поставити запитання. Він  стояв з 9 години ранку і фіксував всіх, хто заходив до будівлі мерії, у тому числі тих, кого пускали через чорний хід.

Худовича та інших активістів до будівлі не пустили, посилаючись на карантинні заходи безпеки.

«В умовах карантину сесія проходить в закритому режимі - не більше 60 людей. Але ми можемо прийняти у вас заяву, якщо вважаєте, що вас протиправно не пускають», - повідомили правоохоронці, які у великій кількості чергували біля мерії.

Врешті охоронці заявили, що «вас не хочуть пускати, бо бояться, що будете порушувати громадський порядок».

Та попри карантинні обмеження активіст побачив у холі людей спортивної статури в спортивній формі, які заявили активісту-стопкорівцю, що вони прийшли на сесію. Причому пояснення, хто ці люди і що вони роблять на сесії, різнились. Спочатку їх представили «співробітниками виконкому». Потім – полісменами у штатському. Люди не повірили жодній з цих версій.

«Чоловік 30 тітушок нагнали! Пустили через чорний хід міської ради», - пояснив Худович.

Представник відділу зв’язків із громадськістю міськради стояв на вході до будівлі і вказував, кого пускати, а кого ні. Активісти, серед яких булі і літні жінки, залишилися мерзнути у мороз -15 на вулиці. Крім того, представник мерії заявив, що знімати на вулиці заборонено. Та попри протиправну заборону, стопкорівець Худович зняв все на відео і виклав у соціальні мережі.

«Пускают тех, кто будет молчать и слушать, и потом будет решение, типа "мы всё порешали, народ нас понял"  - коментують відео Худовича користувачі соціальних мереж.

Утаємничена сесія завершилась дуже швидко. Стопкорівці поспілкувались з представниками громадськості, яких таємно запросили до зали засідань. Одна з активісток пояснила, що їй зателефонували зранку і запросили на позачергову сесію безпосередню перед її початком.

Та попри запрошення, присутні активісти зізнались: керманичі міста їх використали і не дослухали усіх питань.

«Нам сказали, що питання ставити не можна. Мер зачитав 10 питань… З них нас стосувались 2. Перше - зниження ціни на газ. Причому пункту, який ми зазначили в нашій заяві – щодо повернення газотранспортної системи у власність громади – не було… І друге питання – щодо субсидій.  Я хотіла запитати щодо газорозподільчих компаній, але мені не дали можливості», - пояснила жителька Кам’янського, яку пропустили на сесію.

Активісти пояснили, що на сесії голосували за звернення до Кабінету міністрів і Президента, щоб перекинути відповідальність за комунальні проблеми міста з місцевої влади на центральну. А кілька представників громадськості запросили, щоб заручитися їхньою підтримкою. Як тільки проголосували – до активістів втратили інтерес.

«У Кам’янському – три великих житлових масиви, центральне опалення надходить лише в один із них. Опалення на великі соціальні комунальні заклади – будинок дитячої творчості, центральна бібліотека, міська лікарня, школа — «заведене» на приватну модульну котельню, що належить куму міського голови. З цієї котельні навіть у -15 диму з труби не було. Ще один житловий масив переведений на електроопалення. До того ж, електророзподільчі системи передано з комунальної власності до ДТЕК. Електромережі не витримують навантаження. Люди мерзнуть і без світла постійно сидять. Зараз у них навіть холодної води немає вже кілька днів – померзли труби», - розповідає представник «Стоп корупції» у Кам’янському.

Про комунальні жахи міста навіть знімали сюжет журналісти «ТСН».

Сергій Худович повідомив, що активісти готують звернення до голови ОДА Дніпропетровщини. Якщо завтра гострі комунальні проблеми у Кам’янському не буде розв'язано – на суботу готують масовий мітинг.

Зазначимо, активісти відокремлених регіональних підрозділів ГО «Стоп корупції» беруть участь в акціях протесту тарифного майдану та повідомляють про комунальні проблеми на місцях.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини