Конкурс на посаду голови ДІАМ: відібрано п’ять претендентів

1 квітня, у всесвітній день дурня, відбувся перший етап конкурсу на посаду голови Державної інспекції архітектури та містобудування України: тестування на знання законодавства та іноземної мови, а також абстрактне мислення зуміли пройти 5 із 17 кандидатів. А дехто з раніше зареєстрованих претендентів взагалі не з’явився на конкурс.

Kabmin
Кабмін оголосив конкурс на посаду голови ДІАМУ Фото: УП

Нагадаємо, конкурс на посаду голови Державної інспекції архітектури та містобудування було оголошено розпорядженням Кабміну від 17 березня 2021 року за №205-р. Відповідне оголошення щодо приймання документів з’явилося на державному порталі вакансій.

Основні кваліфікаційні вимоги до кандидатів: освітній ступінь – не нижче магістра, загальний стаж – не менш як 7 років, досвід роботи на посадах державної служби категорії «А» чи «Б» – не менш ніж 3 роки, вільне володіння державною та хоча б однією іноземною (англійська чи французька) мовою.

Посадовий оклад майбутнього очільника ДІАМ – 29 400 грн плюс надбавки, премії та стимулювальні виплати.

diamu1
Фото: скріншот

Серед 17 претендентів, які подали документи на конкурс – колишні «реформатори» системи держархбудконтролю, які довели саму ідею реформи галузі до абсурду, та представники відомих будівельних кланів: зокрема, колишній головний юрист ДАБІ, а нині – самопроголошений експерт Сергій Шевченко, відомий «мисливець за агентами Кремля від будівництва» Сергій Возний, ліквідатор ДІМУ Сергій Прохоров та нещодавно звільнена за надмірну неформальну економічну активність директорка запорізького департаменту ДАБІ Ірина Солоннікова.

Щоправда, не всі з них зуміли подолати перший етап конкурсу, а дехто взагалі здався без бою. Так, наприклад, кандидат наук з державного управління та доктор філософії Сергій Возний не з’явився в НАДС на елементарне тестування.

Цікаво, чому: через нищівний пост нардепа Олени Шуляк, який з’явився у мережі за кілька днів до конкурсу, через елементарне незнання тестових питань або через втрату корупційних потоків та впливу бізнес-партнера Сергієнка на сферу будівництва?

Хай там як, та до наступного етапу конкурсу – співбесіди – були допущені лише 5 із 17 кандидатів, а саме:

diamu2
Фото: скріншот

Геннадій Заболотний – ексзаступник голови Національного агентства України з питань державної служби (звільнений 20 жовтня 2020 року). Колишній заступник міністра Кабінету міністрів Олега Немчинова в Уряді Дениса Шмигаля. У 2015 році очолював Березівську РДА на Одещині як член команди М. Саакашвілі, а протягом 2018 року – голова Деснянської РДА м. Києва. У 2018 році детективи НАБУ повідомили йому підозру через декларування недостовірної інформації. Фігурант кримінального провадження за фактом розголошення державної таємниці співробітниками Деснянської РДА.

Дмитро Кардаш – колишній заступник начальника управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю Нацради України з питань телебачення і радіомовлення. Раніше брав участь у конкурсі на посаду голови Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Семен Кривонос – адвокат, з 2015 року – перший заступник начальника Одеської митниці ДФС. До цього працював у Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області, за першою освітою – агроном. Член політичної партії «Воля».

Віталій Молочко – ексзаступник начальника ДПІ в Обухівському районі. Засновник кількох архітектурних та будівельних компаній у Києві, зокрема ТОВ «Грінфілд Інвестментс», ТОВ «МЛК Проект».

Сергій Шевченко – ексдиректор Департаменту нормативно-правового забезпечення Державної архітектурно-будівельної інспекції України, права рука та особистий адвокат «батька» корупційних схем ДАБІ Олексія Кудрявцева, а після звільнення – самопроголошений експерт-блогер у галузі містобудування та шалений критик реформування системи держархбудконтролю.

diamu3
Сергій Шевченко Фото з відкритих джерел

Наразі залишається очікувати на співбесіди та їхні результати.

Зауважимо, захопливий серіал із псевдореформуванням ДАБІ та постійним тасуванням одних і тих же дійових осіб триває вже понад рік. Однак виникає логічне і неминуче запитання до Уряду: чи не вийде так, що чергова серія з обранням керівника новоствореної ДІАМУ знов обернеться «пшиком» і марною витратою бюджетних коштів? Адже як на ліквідацію, так і на створення нових відомств і так вже викинуто чимало державних грошей.

І що ж є кінцевою метою цієї саги, зрежисованої Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем: створення органів держархбудконтролю, що дійсно працюватимуть, чи черговий перерозподіл сфер впливу між ключовими гравцями будівельної галузі?

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини