Комунальні борги небіжчиків і життя під зливою: в Ізюмі шокували умовами в гуртожитку

01.06.2021 15:18

Дощ зі стелі, пліснява на стінах, прогнилі комунікації, діряві стіни та відсутність світла. У таких умовах живуть родини в ізюмському гуртожитку на Харківщині. Замість ремонту їм нараховують сотні тисяч боргів за комунальні послуги, які мають сплатити сусіди, що померли кілька років тому. Про це розповів депутат Ізюмської міської ради і керівник Ізюмського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Юрій Козлов.

Юрій Козлов продемонстрував умови життя в Ізюмському гуртожитку. Скріншот: СтопКор

Опозиційний до міського голови депутат показав умови життя мешканців будинку на вул. Високій, 4. Там кілька десятків  квартир і технічні приміщення перебувають у жахливому стані. Електрики немає, система водовідведення в незадовільному стані, труби каналізації – проржавіли й ось-ось «рвонуть». Стіни «лопаються» і розповзаються, а зі стелі ллє дощ, заливаючи коридор і житлові приміщення. Люди змушені збирати воду відрами, банками, коритами, навіть ваннами.  Та це не рятує від зливи просто зі стелі.

«Будівля в жахливому стані, страшно стає. Нам іти дійсно нікуди», — скаржаться жителі, які роками живуть як у кам’яному віці.

Мешканка демонструє, як з облущеної  стелі біжить вода. На підлозі – кілька відер і корит. У будинку немає електропостачання. Електрики відмовляються працювати: зі стін і мокрої стелі звисає відкрита проводка, ремонтувати її – небезпечно для життя. Жителі розповідають, що проводка постійно замикала через просякнуті водою стіни і стелю.

Жителі показують кімнату 182. Там кілька років тому людина померла, а на неї досі приходять платіжки за комунальні послуги.

«Ось подивіться, стоїть порожнє приміщення. Я вже неодноразово говорила, що людина померла, родичів немає. У нас в місті є люди, які потребують житла», — розповідає місцева жителька.

Жителі гуртожитку розповіли, що за будинком накопичуються комунальні борги, бо роками приходять квитанції на «мертві душі»: мешканці померли, та все ще мають платити комірне. Жителі збирали ці квитанції на померлих сусідів і писали заяви до підприємств, які надають комунальні послуги. Утім, лише водоканал відповів, що припиняє нарахування. Та за квітень знову поприходили квитанції на тих, хто помер 4 чи 5 років тому.

І жодного разу до них не приїжджали ані представники міськвиконкому, ані КП «Благоустрій», на балансі якого перебуває будинок. Вони приходили у виконком – їх ганяли з кабінету до кабінету.

Усе це жителі гуртожитку розповіли депутату міськради Юрію Козлову та його колезі.

«Проти нас – справжній геноцид! Ми самі збирали гроші. Але ми порахували, скільки потрібно – в нас дійсно не вистачає. Фізично не вистачає», — скаржаться мешканці гуртожитку.

Козлов здивувався: «Не розумію цієї подачі – самі будете збирати гроші? Ви що, живете окремо від влади? Це влада має приїхати, обрахувати потреби. Це протизаконні речі, я не хочу про це чути! Ви можете зібрати собі особисто та зробити для своїх дітей спортивне свято. А збирати і ремонтувати будівлю – це влада має робити!»

Злива зі стелі у гуртожитку Ізюма. Скріншот: СтопКор

Він підкреслив, що люди платять податки і наповнюють бюджет, щоб чиновник Марченко отримував 70 000 заробітної плати. На думку Юрія Козлова, міська влада створює штучні умови, щоб не платити за ремонт, який обійдеться у 1,5 чи 2 мільйони гривень.

Через борг у 160 тисяч людям відмовляють у виділенні коштів.

«Сотні сімей ізюмської громади приречені владою виживати в аварійних умовах. Протягом  2015-2021 років Марченко (мер Ізюма – ред.) і його оточення знищили соціальну сферу, перетворивши місто на особисту комерційну схему збагачення. Житло не ремонтується, бюджет витрачається тільки на вигідні проєкти. Площа, фонтан, басейн, парк, ремонт мосту — все не здане в експлуатацію, відкриті кримінальні провадження», — коментує ситуацію депутат.

Юрій Козлов пояснив людям алгоритм дій для розв'язання проблеми і запросив жителів гуртожитку на профільну комісію міської ради.

«Ми зараз з вами робимо дорожню карту. Ми все це вивчаємо, фіксуємо. Ви на нас готуєте звернення, ми протягом певного часу дамо відповідь. Крім цього, я запрошу 2-3 представники, яких ви оберете. У нас буде депутатська комісія в понеділок о 13.00. Ми запрошуємо ваших представників, щоб ви детально розповіли депутатам, що у вас відбувається. Депутати мають знати. Нехай вас побачить не 2 депутати, а для початку – 15 депутатів на комісії. А потім ми вас запросимо на сесію», — зазначив депутат-антикорупціонер Юрій Козлов.

Він повідомив, що разом з колегами, опозиційними депутатами, опікуватиметься проблемами жителів гуртожитку. І висвітлюватиме хід справи з покращення умов життя в аварійному будинку.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини