Комунальне лихо у Марганці: тепломережі порізані і розкрадені, котельні та обладнання продані за безцінь. Водоканал на черзі?

25.05.2018 12:33

З підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги, місту Марганцю, що на Дніпропетровщині, категорично не щастить. Протягом останніх років тут збанкрутували одразу два комунальних підприємства стратегічного значення.

Мова, насамперед, про КП «Марганецьтепломережа», яке, внаслідок банкрутства, було ліквідоване акурат напередодні опалювального сезону-2016. Тоді близько 3 тисяч родин з багатоквартирних будинків залишилися без тепла, а також без світла через великі навантаження на електромережі. В кінцевому підсумку, майно територіальної громади було банально розкрадене – котельні, обладнання та труби порізані і продані за документами за безцінь.

Така ж доля спіткала й підприємство КП «Міськкомунгосп», яке успішно справлялося з обслуговуванням всього населеного пункту. Але, після «вдалого» банкрутства місцевого комунального підприємства, його місце дуже вдало зайняла фірма «Дніпрокомунтранс» із завищеними тарифами на вивіз сміття. Нагадаємо, КП «Дніпрокомунтранс» вже потрапляо у журналістські розслідування, як фірма, яка призвела до смттєвого колапсу у Дніпрі і яку тісно пов’язують із першим заступником очільника області Святославом Олійником. Сам він це, втім, заперечує.

Тож, на даний момент, на ринку комунальних послуг міста залишилось єдине комунальне підприємство – воду до помешкань марганчан та мешканців району постачає «Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» ДОР», яке утворене на майні територіальної громади та є комунальним підприємством, що підпорядковане Дніпропетровській обласній раді. На якому з приходом нового керівництва почали відбуватись дивні речі – непрозорі тендери, сумнівне та незрозуміле витрачання коштів – і все це при умовах непрозорих тарифів на воду і водовідведення, яким можуть позаздрити навіть столичні колеги, і які на даний час становлять майже 32 грн. за 1 куб.метр.

Правоохоронці побачили у цьому склад злочину, а місцева громада підозрює, що таким чином підприємство намагаються довести до банкрутства. Але на чию користь банкрутують комунальні підприємства Дніпропетровщини та до яких наслідків це може призвести? Читайте у ексклюзивному розслідуванні «СтопКору» : Мутні марганецькі води : нардеп Денисенко тисне на слідство, а фірма, наближена до Олійника, може спровокувати техногенну катастрофу

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини