Компанія «Тойота» потрапила у корупційний скандал на Чернігівщині: бюджет може втратити мільйонні податки

Рейдерські історії в Україні давно перестали бути сенсацією: ситуація, коли ти розбудовуєш бізнес, а потім у тебе його «віджимають», стали вже буденністю. Та до тенет українських корупційних схем потрапив світовий автомобільний бренд. Хто вирішив зіграти в брудну гру зі всесвітньо відомою Toyota? І до чого тут відмивання бюджетних коштів? Дивіться у розслідуванні Артема Поліковського.

До редакції «СтопКору» звернулася компанія «Сівер-авто», яка вже понад 10 років є офіційним дилером марки «Тойота» у Чернігівській області. Чималенький салон на головній вулиці міста, десятки автівок та привітний персонал – компанія займається реалізацією іномарок та післяпродажним обслуговуванням.

«На ринку ми вже 10 років. З 2017 року наш дилерський центр почав відчувати упереджене ставлення з боку керівництва «Тойота Україна» – це офіційний дистриб'ютор автомобілів «Тойота» та «Лексус» в Україні. Це виявлялося в невиконанні партнерської допомоги, в позбавленні нас як офіційного дилера відповідального зберігання автомобілів. Що поставило наш дилерський центр абсолютно в нерівні умови серед усіх дилерських центрів в Україні», – розповідає директор ТОВ «Сівер-Авто» Вячеслав Ліхонін.

Toyota1
Вячеслав Ліхонін Фото: СтопКор

Варто пояснити, як працює міжнародний гігант «Тойота». Штаб-квартира автомобільного виробника розташована в Брюсселі – це Toyota Motor Europe. У всьому світі, зокрема й в Україні, діють офіційні представництва. І саме вони самостійно обирають дистриб'юторів у кожному з міст країни. До самого автосалону є низка вимог: розташування на центральних вулицях, відповідна площа, достатня кількість персоналу, виконання поставленого плану та щорічний аудит. Контракт укладають на 10 років і продовжують, якщо не було порушень. Але в цій історії вирішили інакше.

«Тойота Україна» оголосила про проведення тендера у 2021 році, що стало неприємною несподіванкою для чернігівського дилера. Перший етап цього тендера відбувся у березні, після чого «Сівер-авто» повідомили, що вони не допущені. Згодом компанії надіслали офіційне повідомлення про те, що її дилерство припиняється 20 червня 2021 року.

Toyota2
Вимоги до дилерів Ілюстрація: СтопКор

Пан Вячеслав зазначає, що від таких рішень постраждають і звичайні українці.

«Чим це загрожує? Тим що до міського бюджету не буде надходжень від наших податків, яких ми платимо близько 500 тисяч на місяць. Це кошти, які йдуть на медицину, освіту, на всю соціальну сферу, на пенсії», – зазначає він.

Крім того, на самому підприємстві наразі зайняті близько 70 співробітників. Відповідно, ці люди через незрозуміле рішення керівництва «Тойота Україна» можуть просто опинитися на вулиці.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини