Команду Рожкової змусять повернути сотні мільйонів гривень

30.01.2020 13:46

Феміда проти Нацбанку? НБУ має повернути понад 128 млн грн акціонеру «Радикал Банку», якого незаконно позбавили корпоративних прав через неправомірне рішення регулятора про віднесення банку до неплатоспроможних, а також ще десятки мільйонів – кільком неправомірно оштрафованим комерційним банкам. Про це повідомили у пресслужбі регулятора.

Витяг з рішення № 87022270 у справі №910/9095/18 Фото: YouControl

22 січня 2020 року Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Нацбанку на рішення судів попередніх інстанцій щодо відмови у стягненні предмету іпотеки компанії ТОВ "Гаджибей", пов'язаної з ексвласником "ПриватБанку" Ігорем Коломойським.

Загалом лише у січні цього року судді різних інстанцій розглядали 3 цивільні, 2 кримінальні та близько 20-ти господарських проваджень, у яких фігурує НБУ.

Протягом 2019 року слідчі 155 разів приходили до головної фінустанови країни, щоб вилучити документи, зокрема за ініціативою ГПУ – 62 рази; Національної поліції – 28; СБУ – 19; НАБУ – 18; ДФС – 16 та ДБР – 12 разів.

Інсайдери не виключають, що у низці випадків відбувалися певні залаштункові домовленості між юристами Рожкової-Смолія та банкірами, і що йдеться не стільки про непрофесійність очільників НБУ, скільки про масштабну схему з виведення коштів.

Раніше журналісти вже повідомляли, як керманичі Нацбанку дозволили "Промінвестбанку", наближеному до вітчизняних топчиновників та уряду РФ, позбутись багатомільйонного боргу "Укрзалізниці" й вивести гроші в офшори попри російське походження "Промінвесту" та санкції РНБО.

Більше про це читайте у матеріалі: НБУ програв у судах понад 200 мільйонів гривень

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини