Колишній прокурор Басов обматюкав приймальню громадської організації (відео)

05.06.2020 17:30

Колишній начальник управління Генеральної прокуратури України Дмитро Басов зателефонував на гарячу лінію ГО «Стоп корупції» та попросив передати редакції «СтопКору» своє прізвище, яке згадується у викривальному матеріалі інформаційного порталу. Головна вимога – видалити з сайту статтю.

Ми не хочемо наводити дослівно усі вирази пана Басова, тож їх можна прослухати на сторінці нашої організації у Facebook.

Зазначимо, дещо згодом ми самі зателефонували експрокурору, щоб з’ясувати, з чим конкретно у статті він не погоджується. Проте його відповідь не надто відрізнялась від дзвінка на гарячу лінію.

Додамо, що юристи організації надали правовий коментар щодо розмови з представницею редакції.

«Пан Басов погрожує подати позов до суду і ставить «ультиматуми» редакторці. Працюючи більш ніж 5 років у прокуратурі, пан Басов мав би бути знавцем у законах, і мав би знати про можливість досудового врегулювання спору, що передбачено Цивільним Кодексом. Виставлення ультиматумів і застосування погроз до журналістів є абсолютно неприпустимими для особи, яка протягом довгого часу наглядала за дотриманням законів та захищала інтереси громадян і держави», – наголосили в юрвідділі.

Зазначимо, раніше ми з’ясували, що 2016 року Управління ГПУ з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями за безпосередньої вказівки пана Басова, ініціювало кримінальне провадження №42016000000004105 щодо посадовців Держслужби геології та надр України та ДП «Геоінформ». До цього провадження був внесений епізод з ТОВ «Дніпровські піски».

Після закриття вказаного епізоду кримінального провадження 28 жовтня 2019 року 100% корпоративних прав ТОВ «Дніпровські піски» разом із спецдозволом на видобуток піску на Стайківському родовищі передали дружині Басова Наталії. За оцінками експертів галузі, ринкова вартість компанії разом із родовищем і запасами піску має сягати 0,7-1,5 мільйона доларів, однак дружині прокурора Наталії «пощастило» стати власницею піщаного бізнесу майже за безцінь.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини