Колишній офіс банкіра Юркевича на Видубичах – під арештом, долю будівлі визначить суд

20.01.2021 09:56

Привласнив 2 мільярди гривень і вийшов сухим з води: колишній засновник Укрпрофбанку Анатолій Юркевич обдурив не тільки вкладників фінансової установи, а й Нацбанк. І не готовий віддавати своїм жертвам бодай копійку. Як бізнесмен за допомогою шахрайських схем повернув собі майно, яке віддавав у заставу? З’ясовувала Наталя Дігтяр.

Цей цілісний майновий комплекс раніше належав компанії «Аверс», яка віддала його банку як заставне майно за взятий кредит. За день до того, як у банк ввели тимчасову адміністрацію, «Аверс» повертає собі у власність споруду — мовляв, кредит ми погасили і це підтвердив суд. І будівлю одразу продають іншій фірмі — «Вестерн Сервіс». Важливо зауважити, що обидві компанії пов'язані з Юркевичем.

Upb_3
Обидві фірми пов'язані з Юркевичем Фото: СтопКор

Натомість аудит банку, який провів Фонд гарантування вкладів, показав, що погашення кредиту — це пшик, чергова фінансова махінація. Майнові права на будівлю виставляють на торги, її купує фінансова компанія «Інвестохіллс Веста». Але торік у листопаді «Вестерн сервіс» звертається до Господарського суду міста Києва, який скасував відкриті торги Сетам та договір купівлі-продажу прав вимоги.

Upb_2
Компанія "Інвестохіллс Веста" виграла торги Фото: скріншот

Представники фінансової компанії «Інвестохіллс Веста» вважають таке рішення протиправним і звернулися до суду з апеляційною скаргою.

Upb_4
Госпсуд скасував торги і наклав арешт на майно Фото: скріншот

«Вже є рішення першої інстанції від жовтня, яке є дуже сумнівним – воно говорить, що саме торги є незаконними. Крім того, було винесено ухвалу, яка забезпечує позов компанії «Вестерн Сервіс», тобто заборонено вчиняти будь-які реєстраційні дії, і щодо об’єкта нерухомості накладено арешт на майно. Таким чином компанія убезпечилася від подальших заходів, які правомірний власник «Інвестохіллс Веста» міг би проводити.

Але, попри все це, компанія вживає всіх належних невідкладних дій, передбачених чинним законодавством, щодо захисту своїх прав як нового кредитора, нового іпотекодержателя. А саме — в судовому порядку, шляхом оскарження вищезазначених рішень, ухвал про забезпечення та інших механізмів, в тому числі і кримінальних проваджень. Тому в даному питанні крапка не поставлена, і ми все-таки сподіваємося, що все буде в рамках чинного законодавства», — коментує юрист фінансової компанії «Інвестохіллс Веста» Олександр Пісаренко.

Зауважимо, що ще у 2015 році СБУ відкрила кримінальне провадження щодо схем Юркевича та його поплічників. Слідство щодо банківських махінацій УПБ і досі триває. Наразі підозрюють, що за шахрайськими кредитними схемами з системи банку вивели понад 2 мільярди гривень, а Нацбанк недорахувався 120 мільйонів рефінансування.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини