Колишній коп не зміг побороти піщаних нелегалів, тож почав захищати їхні інтереси, – активісти

22.02.2021 16:57

З правоохоронців – в адвокати. Колишній слідчий Олександр Алексійчук перекваліфікувався та став на захист відомого у Київській області піщаного нелегала Валерія Самофала, який напав на журналіста. Про це повідомив правозахисник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин.

aleksiychuk
Фото: Facebook

«Як нам стало відомо, Алексійчук хоче ініціювати справу, що нібито журналіст сам напав на Самофала, а той начебто захищався. Мене хочуть викликати як свідка. Справу відкрито на надуманих підставах, тож ми вважаємо це тиском на свідка», – зазначає він.

Литвин вже проходить свідком у відкритій кримінальній справі про напад на журналіста «СтопКору», де нападником виступає підзахисний Алексійчука Самофал.

Нагадаємо, історія сталась у червні 2020 року. На журналістів, які спільно з активістами здійснювали перевірку інформації щодо законності видобування піску на території Київської області, напав невідомий чоловік. Зловмисник спочатку погрожував представникам ЗМІ спалити їхню автівку, а потім почав нападати на них із колодою в руках.

У результаті одного із кореспондентів доставили до лікарні, де йому надали першу медичну допомогу.

Слідчі Васильківського відділу поліції Київщини зареєстрували подію та розпочали кримінальне провадження за ст. 345 -1 (Погроза насильством щодо журналіста) Кримінального кодексу України.

Під час проведення оперативно-розшукових заходів співробітники Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції спільно із працівниками васильківської поліції встановили особу нападника. Ним виявився приватний підприємець Валерій Самофал, фірма якого і здійснювала видобування піску на місці події.

samofal
Бізнесмен напав на знімальну групу Фото: скріншот

Щодо Олександра Алексійчука.

До 2021 року він обіймав посади начальника слідства Чайківського і Чабанського відділків поліції (які перебувають у підпорядкуванні Києво-Святошинського ВП). У той час Києво-Святошинський ВП очолював теперішній начальник Васильківського ВП – Євтушенко Валерій Вікторович.

aleksiychuk2
Фото: Facebook

За даними активістів, під час роботи у правоохоронних органах він так і не зміг побороти піщаних нелегалів, що орудували в селі Ходосівка на Київщині.

30 березня 2020 року Алексійчук поділився новиною, що став адвокатом.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини