Колишній директор “Укроборонпрому” завдав збитків державі на 5 мільйонів гривень 

24.07.2020 10:03

Служба безпеки України підозрює колишнього директора підприємства в тому, що він завдав державі збитків на 5 мільйонів гривень при виконанні держзамовлення, що потім призвело до позовів на “Укроборонпром” від європейських партнерів.

Ukroboronprom
Фото: epravda.com

Про це повідомляється на сайті відомства, передає УНІАН.

На що повинні були піти гроші 

У СБУ розповіли, що одне з підприємств, яке входить до складу «Укроборонпрому», отримало фінансування від Міністерства оборони України на закупівлю у західних партнерів партії стрілецької зброї. Отримані кошти керівник держпідприємства протиправно використав не за призначенням, заявили в спецслужбі. 

Зірваний контракт та позов європейських партнерів 

За версією слідства, у 2017 році за час проведення незаконної операції з державними грошима збільшилися ціни на законтрактовану Міноборони продукцію. 

«В результаті дій чиновника оплата контракту не була здійснена вчасно, тому була зірвана реалізація міжнародно-економічного контракту, що призвело до невиконання державного замовлення на закупівлю озброєння для потреб військових. Протиправні дії посадовця призвели до позову європейських партнерів про накладення штрафних санкцій на держпідприємство за невиконання умов і строків контракту», — ідеться в повідомленні.

Ціна питання 

Інститут судово-технічних експертиз СБУ офіційно підтвердив, що дії зазначеної посадової особи призвели до збитків зазначеному підприємству на суму 5 млн грн. Співробітники СБУ провели обшуки за місцем проживання і роботи колишнього керівника держпідприємства. Йому повідомили про підозру у ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини