Колишні працівники «Укрзалізниці» заробили більше 51 млн гривень на онлайн-купівлі квитків

11.07.2019 14:22

Керівництво приватної компанії ТОВ «Уніт» змовилося з колишніми працівниками «Укрзалізниці» та за 2017-2018 роки отримало на онлайн-купівлі залізничних квитків понад 51 млн гривень. Про це заявив директор філії Головного інформаційно-обчислювального центру «Укрзалізниці» Олександр Войтко, передає УНІАН.

ТОВ «Уніт» розробила для «Укрзалізниці» систему онлайн-продажу квитків. При цьому компанія додала у систему платіжний шлюз. Тобто оплата квитка клієнтами здійснювалася не одразу від сайту до банку, а проводилася через так званий майданчик-посередник.

«У ході перевірки ми встановили, що, як не дивно, компанія-розробник прописала на сайті власний платіжний шлюз – Plategka.com. Після чого вони уклали низку «ексклюзивних» угод з банками-еквайрами в якості «агента», згідно з якими банки зобов’язані виплачувати ТОВ «Уніт» так звану «винагороду агенту» в розмірі 0,8% за кожну успішну транзакцію купівлі пасажирами квитків», – сказав Войтко.

Угодою між замовником та компанією-розробником не було передбачено таких умов, тому в «Укрзалізниці» це вважають незаконним. Підприємство оголосило відкриті торги щодо закупівлі платіжного шлюзу та підтримки веб-сервісу. Але ТОВ «Уніт» блокував торги поданням скарг до Антимонопольного комітету.

Нині ухвалою суду проведення торгів заборонене, а компанія-посередник продовжує незаконно відмивати кошти за купівлю квитків. Факти незаконної діяльності передані до правоохоронних органів.

Читайте також: "Схема «суддя vs ДФС» – як у Дніпрі «віджимали» майно підприємця".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини