“Кохана фірма Спецжитлофонду” – півмільярда з бюджету Києва отримала компанія брата заступника голови ДАБІ Філончука

21.12.2018 13:29

П’ять угод на загальну суму 504 мільйони 100 тисяч гривень уклала з комунальним підприємством з ремонту та будівництва житла у столиці фірма, яку у цей період очолював Володимир Васильович Філончук. Який, не інакше як за дивним збігом обставин, народився в один день з першим заступником очільника ДАБІ Валерієм Васильовичем Філончуком та має з ним у спільній власності нерухомість у столиці.

Але по порядку. Комунальне підприємство «Спецжитлофонд» створене у 2001 році рішенням Київської міської ради на комунальній власності територіальної громади української столиці та підпорядковується департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації.

Як зазначається на сайті підприємства, першочерговим завданням цього комунального утворення є створення якісних житлових умов для мешканців міста. Отже, до діяльності компанії, яка фактично фінансується з кишень столичних платників податків, варто придивитися уважніше. Та подивитися, як же коштом киян для них "створюються якісні житлові умови".

Для початку подивимось на тендери, які за останні три роки оголосило підприємство. Якісні житлові умови – справа не з дешевих, отже, звузимо коло до тендерів вартістю понад мільйон. За інформацією системи "Прозорро", таких тендерів було оголошено усього 53.

Відкинемо ті, що не відбулись або були скасовані. І залишиться 23 тендери, з яких: 1 на закупку пального, 1 на тимчасове розміщення та офісні послуги, 1 на послуги з охорони, 3 на розробку проектної документації, а решта 17 на, власне, реконструкцію та будівництво. Ось до них і придивимось уважніше.

Та побачимо, що 9 з 17 тендерів на реконструкцію й будівництво розіграли між собою 2 компанії – ТОВ "Варда Спецбуд Монтаж" та ТОВ "Скайбуд Груп". За результатами цих тендерів, з ТОВ "Варда Спецбуд Монтаж" було укладено 4 угоди. Всього ТОВ "Варда Спецбуд Монтаж" з квітня 2016 року виграло тендерів на 1,6 млрд грн.

А з ТОВ "Скайбуд Груп", відповідно, було укладено 5 угод – на суму понад півмільярда бюджетних гривень.

За інформацією аналітичної системи YouControl, ТОВ "Скайбуд Груп" заснована у 2015 році зі статутним капіталом 500 грн. Засновником виступив мешканець невеличкого міста Миронівка Олександр Безкровний. Щоправда, у березні 2016 року компанія потрапила у поле зору правоохоронців Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, які запідозрили її в участі у "злочинній схемі з перерахування, зняття та подальшої легалізації грошових коштів з подальшим зняттям готівки та виведенням їх поза державний бюджет України". І Олександр Безкровний передав права власності на фірму Максиму Геннадійовичу Луценку, який згідно з тією ж аналітичною системою, має безпосередній стосунок до Геннадія Луценка, пов’язаного з ТОВ "Покровський посад". Втім, вже у травні 2016 все повернулося на попередні позиції – бізнесмен з Миронівки передумав і повернув собі активи.

А в червні 2017 року миронівський бізнесмен раптом розбагатів та збільшив статутний капітал з 500 гривень аж до 500 тисяч.

Можливо, цьому посприяла заміна керівництва товариства – у січні 2017 року фірма найняла нового директора на прізвище Філончук, який має те ж саме по батькові, що й перший заступник голови ДАБІ – Філончук Валерій Васильович. Ба більше, обидва Філончуки народились 13 вересня 1963 року і володіють однією і тією ж квартирою у столиці!

Отже, з ймовірністю 99,9% можна припустити, що у січні 2017 року директором раптово розбагатілого ТОВ "Скайбуд Груп" стає брат першого заступника голови ДАБІ Філончука.

І справи одразу йдуть угору – компанія починає вигравати багатомільйонні тендери, оголошені столичним комунальним підприємством "Спецжитлофонд" один за одним.

Чи виграє від цього місто? Питання риторичне. І ним вже зацікавились правоохоронні органи – у листопаді 2017 року слідчим відділом Деснянського УП ГУНП у м. Києві відкрите кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017101030000157 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Правоохоронців зацікавив один з тих тендерів "Спецжитлофонду", що розіграли між собою ТОВ "Варда Спецбуд Монтаж" та ТОВ "Скайбуд Груп".

Що, правда, не завадило дуже близькій до першого заступника голови ДАБІ Філончука фірмі після цього витягнути зі столичного бюджету ще 335 мільйонів гривень.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини