КМДА: Мінкульт без пояснень заборонив Києву проводити пам’ятний захід 9 травня

08.05.2021 13:23

Щороку 9 травня київська міська влада проводить традиційний захід із вшанування ветеранів Другої світової війни, однак цьогоріч заплановані урочистості вперше в історії столиці можуть не відбутися. Причина – у забороні Міністерства культури, яку чиновники очолюваного Олександром Ткаченком відомства досі не пояснили.

Tkachenko
Фото: Мінкульт

Подробиці інциденту "OBOZREVATEL" повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

За її словами, до урочистостей 9 травня 2021 року на території Національного музею Другої світової війни в КМДА готувалися заздалегідь, як завжди.

"Кожного року в незалежній Україні і ще до проголошення Незалежності місто проводить там заходи, це локація, до якої звикли кияни, до якої звикли ветерани Великої вітчизняної війни. Так само планувалися заходи і в цьому році. Підписано відповідні договори з Музеєм національним, і місяць тренування відбувалися... Національний музей підпорядкований Міністерству культури. Це структура Мінкульту. Вчора була там зустріч, нарада. Міністерство володіло інформацією про наш захід, бачило сценарій. Це не якась новина. І питань вчора взагалі не було ніяких. І проблем не виникало", - розповіла Хонда.

Натомість з самого ранку 8 травня, коли техніка КМДА приїхала до Національного музею, аби розпочати монтаж конструкцій для проведення урочистостей – їх просто не впустили на територію закладу. При цьому генеральний директор музею Другої світової війни Іван Ковальчук, пояснюючи причини такого рішення, посилається на те, що отримав відповідну вказівку від Міністерства культури.

"З 6 ранку машини, які мали почати встановлювати конструкції, підключати все – просто фізично не можуть туди заїхати. На наше запитання про причини - бо офіційного ніякого листа немає, документів немає ніяких, - нам директор повідомив, що прийнято рішення на рівні Міністерства культури не дозволити заїжджати на встановлення конструкцій. Рішення в письмовому вигляді ми не бачили – ні керівник музею, ні ми. Мова йде виключно про усне доручення", - каже Хонда.

За словами чиновниці, коли в КМДА дізналися про проблему – одразу розпочали спроби зв’язатися з Міністерством культури, аби прояснити ситуацію і зрозуміти причини несподіваного рішення. Додзвонитися до міністра Ткаченка намагався і міський голова Віталій Кличко. Адже жодних офіційних повідомлень про те, що заздалегідь спланований і належним чином погоджений захід столичній владі проводити заборонено, до КМДА не надходило. Всі ці спроби виявилися безрезультатними. Тим часом шанси на те, що захід, на який було запрошено дуже багато людей, вдасться провести – стрімко тануть.

"Ми ж не будемо там ламати шлагбауми або трощити майно, щоб заїхати з автомобілями. Ми розуміємо, що у нас просто збивається максимально графік заїзду техніки на встановлення. І якщо ми найближчим часом не заїдемо – ми не зможемо завтра, 9 числа, провести захід. А ми на нього запросили ветеранів, які ще живі у нас, планували там покладання квітів і молебен, велика кількість людей задіяна… Це той захід, який завжди відбувається 9 травня. Торік не було через пандемію, тоді були жорсткі обмеження. А так кожен рік захід відбувався. І якщо чесно – ми шоковані, бо ми не отримали зрозумілого пояснення причин", - розповіла Хонда.

Один з озвучених директором музею аргументів – посилання на карантинні обмеження, які начебто заважають проведенню традиційного заходу – у КМДА відкидають.

"Київ вийшов з "червоної зони". Захід планувався на свіжому повітрі. І нормативи всі розраховані. Я не знаю звідки цей аргумент – карантин", - розводить руками Хонда.

У столичній владі запевняють: якби їм пояснили причини такого рішення – вони би радо пішли назустріч побажанням центральної влади і відкорегували власні плани. Однак раптове скасування заходу, який довго готувався, в який вкладені кошти міського бюджету, на який запрошені не лише ветерани Другої світової, але й військові, що брали участь у сучасній російсько-українській війні, підрозділи Нацгвардії та кияни, для яких щорічна зустріч 9 травня біля монументу Батьківщині-матері стала традицією – у КМДА зрозуміти не можуть. Тим більше, що місто досі не отримало ні пояснень, ні підтвердження заборони.

"Якщо чесно, я вже дуже багато років працюю в системі КМДА – при різних загальнодержавних заходах – але з таким стикаюся вперше. Різні бувають ситуації. Участь першої особи, різне буває. Але як правило місто завжди повідомляли, якщо, наприклад, там будуть якісь заходи і треба відкоректуватися. Ми ж в одному місті знаходимося, в одній державі. Знаєте, сьогодні День пам’яті і примирення, а ми, якщо чесно, займаємося незрозумілими речами. Я для себе навіть пояснити не можу, що це. І в чому причина. Я не бачу причин, чому ми не маємо проводити цей захід. Кошти на нього виділені містом. Договір підписано з Національним музеєм. Якщо б нам хоча би надійшов офіційний документ з поясненням… Все буває у житті. Ми б з розумінням поставилися. Але у нас нічого геть немає", - стверджує Хонда.

Вона додає: якщо проблему не вдасться вирішити найближчим часом – робота багатьох людей, задіяних у підготовці заходу, витрачені на це кошти столичного бюджету та сподівання нечисленних вже ветеранів Другої світової на звичну зустріч будуть змарновані.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, понад 40% українців вважає, що слід відзначати 8 і 9 травня.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини