“Київметробуд” звільнив директора, якого акціонери звинуватили в неефективності

19.12.2019 10:34

17 грудня акціонери ПАТ "Київметробуд" ухвалили рішення про припинення повноважень директора підприємства Василя Кобіля у зв'язку з його неефективною політикою. Так, за 5 років функціонування Наглядової ради компанії не було побудовано жодної станції метро.

Про це "СтопКору" розповів голова Наглядової ради Олег Токарев.

"Учора з дотриманням всіх вимог законодавства відбулись позачергові збори, на яких визначились зі складом нової Наглядової ради та новим генеральним директором", – розповів він.

За словами Токарева, відтепер "Київметробудом" управлятиме людина з 20-річним стажем – Олександр Метелиця. Таке рішення ухвалили через "неефективність" його попередника Василя Кобіля.

"За ним було безліч порушень, усі вони зафіксовані працівниками СБУ. Серед відомих мені – використання коштів за нецільовим призначенням", – наголосив Токарев та додав, що не збудоване на Виноградар метро – теж "заслуга" Кобіля.

Василь Кобіль Фото: Конфедерація будівельників України

Рішення акціонерів підтримав колишній керівник ПАТ "Київметробуд", Герой України Володимир Петренко, який був особисто присутній на зборах.

"Підземка у столиці будується вкрай незадовільними темпами, тому акціонери були вимушені вжити заходів, щоб відновити темпи будівництва метро і повернути професіоналів на роботу у компанію. Таке рішення назріло вже давно", – прокоментував він.

Те, що засідання було проведено правомірно та згідно з вимогами чинного законодавства України, підтвердив Заслужений юрист України, старший партнер ЮФ "Ілляшев та Партнери" Роман Марченко.

"Збори акціонерів, які були скликані як позачергові, проведено у повній відповідності до вимог чинного законодавства. У випадку спроб блокувати роботу або привласнити кошти компанії у "транзитний" період будь-якими особами, зокрема зі складу попереднього менеджменту, винних буде притягнуто до кримінальної відповідальності", – наголосив Марченко.

Довідка "СтопКору"

ПАТ "Київметробуд" є підприємством з комплексного будівництва об'єктів метрополітену, спеціальних підземних споруд та технічних тунелів. Окрім цього, "Київметробудом" для столиці виконуються роботи, зв'язані з підземною специфікою міста. З моменту свого заснування у 1949 році компанія здала в експлуатацію 52 станції "Київського метрополітену" та понад 74 км тунелів, а також підземні торговельно-розважальні комплекси та переходи, житлові будинки, виробничі та адміністративні споруди різного призначення тощо.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини