«Керівництву УЗ — «пофіг»: під відомством — акція через корупцію під шефством Жмака

15.09.2020 17:07

Керівник новий — підхід старий. Новий очільник «Укрзалізниці» третій день ігнорує учасників акції протесту проти корупції у відомстві.

UZ
Під УЗ - акція через корупцію у відомстві. Фото: СтопКор.

Активісти просять зустрічі зі Жмаком, щоб передати корупційне досьє на топпосадовців «Укрзалізниці».

«Ми бачимо, як йде розкрадання державного підприємства та бюджету з подачі керівництва УЗ. Жмака поки не втягнули в схему, він поки не знає усього – в кого які схеми та хто на яких відкатах. Ми другий день просимо аудієнції з паном Володимиром», – наголосив правозахисник Максим Томілов.

 

Цього разу керівництво УЗ вкотре проігнорувало візит активістів.

За словами учасників акції, найбільше порушень і «схем» у відомстві — під час проведення тендерів.

Uz2
Новий керівник УЗ ігнорує акцію під своїм відомством. Фото: СтопКор

Один із гучних випадків стався під час закупівель мастильних матеріалів вартістю у майже 120 млн гривень. Відкат на цій закупівлі, за даними активістів, склав 50 млн гривень.

При цьому підприємства, які брали участь у конкурсі, за день до аукціону були зняті з торгів без будь-яких підстав. Зате компанія, яка була наближена до колишнього очільника Юрика та керівників Шиганова, Олійника, Довгаленка, виграла тендер за умов, які були підлаштовані навмисне для неї. В «Укрзалізниці» заявляють, що цей тендер – законний, а ціна завищена, оскільки якість оливи нібито вища, аніж повинна бути.

Нагадаємо, в грудні 2019 року УЗ запланувала закупівлю моторних мастил. Процедура придбання затягнулася і лише в березні оголосили два ідентичних тендери на суму понад 250 мільйонів гривень. Були проведені тендерні закупівлі на оливу та мастильні матеріали, в яких брали участь 7 учасників. Серед них – офіційні представники двох найбільших в Україні заводів-виробників мастил, компанії «Торум» та «Міроіл», які багато років співпрацювали з УЗ, а також компанія «КСМ-Трейд», яка неодноразово надавала послуги установі. Але замовник відхилив пропозиції і допустив до аукціону всього 2 компанії – ТОВ «Корнет Холдинг» та ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Хілл Корпорейшн – Юкрейн».

Згодом виявилось, що лідери тендерних перегонів ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Хілл Корпорейшн – Юкрейн» та ТОВ «Корнет Холдинг» — не відповідають вимогам замовника, мали велику кількість невідповідностей в тендерних пропозиціях та мали бути відхилені та недопущені до аукціону.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини