Кар’єрні оборудки: посібник сепаратистів з ДНР намагається захопити гранітний кар’єр та перепродати його країні-агресору

21.08.2018 13:52

Колишні власники Спільного підприємства «Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу» продали майно кар’єру, кошти витратили на фінансування сепаратизму, «тітушок» та терористичної організації «ДНР». Наразі ж через суд вони намагаються повернути собі підприємство, щоб перепродати його громадянам країни-агресора.

Зацікавила ситуація? Нас також.

Спільне підприємство «Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу» займається видобуванням, обробленням та реалізацією  сировини для будівництва. У  вересні 2005 року Спільне підприємство отримало кредит на декілька мільйонів гривень у банку «АВАЛЬ» та за кредитним  договором передало банку в іпотеку об’єкти рухомого (обладнання та автотранспорт) та нерухомого майна загальною площею 6 665,4 кв.м., що знаходяться у селі Щорсівка та селі Поліське Коростенського району Житомирської області.

Та коли підприємство заборгувало банку певну суму – банк виставив на торги майновий комплекс. В результаті інше підприємство, яке займається добуванням будівельного каменю, ТОВ «Щорсівський гранітний комбінат» викупило всі права на даний майновий комплекс. Наразі дане ТОВ є єдиним законним власником рухомого і нерухомого майна, яке знаходиться у селі Білошиці (колишня Щорсівка) та селі Поліське Коростенського району. Цей факт встановлено й Господарським судом Житомирської області, й постановою Рівненського апеляційного господарського суду у вересні та листопаді 2016 року.

І було б все нібито добре, але тут у гру вступає колишній засновник СП «Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу» – Крівінюк Євген Петрович, який неправомірно намагається отримати територію Єдиного майнового комплексу. Він ініціює справи щодо вилучення у ТОВ «Щорсівський гранітний комбінат» майнового комплексу.

Так,  СП подало до Господарського суду Житомирської області позов до ТОВ «Щорсівський гранітний комбінат» про припинення права власності, витребування майна з чужого незаконного володіння, визнання права власності на це майно за СП.

Проте згідно з положеннями ЗУ «Про господарські товариства», Цивільним та Господарським кодексами України, засновник не має права втручатися в діяльність підприємств і діяти від його імені. Виключно директор Підприємства має право представляти інтереси підприємства, підписувати заяви, звернення, скарги до суду і вчиняти будь-які інші дії від його імені.

Крім того, до травня 2017 року Крівінюк утримував та використовував дві земельні ділянки від імені директора СП «Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу» Володимира Подкоритова, який помер ше у 2014 році. Та дані про смерть до Єдиного державного реєстру підприємств не було внесено. Тобто Крівінюк підробляв підписи померлого Подкоритова, таким чином незаконно утримував Єдиний майновий комплекс, який, нагадаємо, є власністю ТОВ «Щорсівський гранітний комбінат».

А от після купівлі майнового комплексу  ТОВ «Щорсівський гранітний комбінат» виявило, що вся техніка, механізми та залізничні рейки, які були передані в іпотеку за 2013-2015 роки, були вирізані та продані за  готівку на металобрухт. Як виявилося, кошти спрямовувалися на фінансування сепаратизму, «тітушок» та терористичної організації «ДНР».

Ба більше, посадові особи СП «Щорсівський гранітний кар'єр Укоопостачмашу» з 2013 року не виконують рішення суду та не сплачують заборгованості по заробітній платі  на загальну суму майже 1 мільйон 800 тисяч гривень. Тобто за таких дій засновника – СП фактично залишилося без засобів виробництва, а трудовий колектив зостався без роботи та з великою заборгованістю по заробітній платі.

Попри це, СП також тривалий час не сплачує земельний  податок та орендну плату за користування земельними ділянкам, які незаконно займає. А у 2014 році по підробленим документам  СП уклало з Державним підприємством «Коростенський лісгосп АПК» договір довгострокового тимчасового користування лісову ділянку загальною площею 9,9 Га, яка розташована в Ушомирському лісництві  та незаконно отримало у користування лісову ділянку строком на 30 років. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження та розпочати судове слідство.

А тепер, найцікавіше! Сам пан Крівінюк є громадянином Російської Федерації, а також власником та керівником компанії, зареєстрованої в РФ - ООО (ТОВ) "СТРОЙПРОМИНВЕСТИЦИЯ". Паспорт громадянина України був отриманий Крівінюком у Донецьку у 2012 році на підставі підроблених документів та неправдивих відомостей.

А от дружина Крівінюка та за сумісництвом його адвокат, яка й до всього ж представляє інтереси СП «Щорсівський гранітний кар'єр Укоопостачмашу» - пані Юлія Габова зареєстрована на території Донецьку та протягом тривалого часу займається самовільним розкраданням Єдиного майнового комплексу. Крім того, вона підозрюється у сприянні діяльності терористичній організації так званої «ДНР». А саме, вона причетна до розробки, реєстрації та введення у дію нормативно-правових актів від одного з органів терористичної організації «ДНР». Саме вона є автором порядку юридичного контролю терористів над активами суб’єктів господарювання державної форми власності та господарських товариств з корпоративними правами держави, які на даний час перебувають на тимчасово підконтрольних терористам територіях. Одержані від протиправного користування державним (рухомим і нерухомим) майном України кошти, відповідно до розробленого юристкою порядку, спрямовувалися на фінансування терористичної організації «ДНР».

У грудні 2016 року після чергового судового засідання її було арештовано співробітниками СБУ та обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Та вже через рік її було звільнено.

Та це ще не все! Як стало відомо, Крівінюк має намір після незаконного вилучення у ТОВ «Щорсівський гранітний комбінат» майнового комплексу перепродати його іншим громадянам Російської Федерації, які будуть здійснювати видобуток щебеню та незаконно його переправляти в тимчасово окуповану АР Крим для будівництва так званого «Керченського мосту».

Окрім того, що засновник СП – громадянин РФ та має там свій бізнес, він також вирішив налагодити бізнес і з Україною. Ось документ, щось на зразок товарної накладної, за яким СП «Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу» відправляє гранітний щебінь на російське підприємство ОАО (ВАТ) «КАЛУЖСКИЙ З-Д ЖБИ ДЛЯ И.П.БУЛЫЧЕВОЙ Е.Т». 

Вдалося дізнатися, що Крівінюк відверто та зухвало залякує працівників СП, демонструючи вогнепальну зброю, щоб ті відмовлялись від будь-яких фінансових претензій до СП. Обурює ще й те, що громадянин країни, яка фактично знаходиться у військовому конфлікті з Україною, відкрито володіє вогнепальною зброєю на території України. Чому ж тоді на такі злочинні дії Крівінюка не реагують правоохоронні органи, а йому самому і досі не винесли покарання – невідомо.

А от саме ж ТОВ «Щорсівський гранітний комбінат» у 2017 році мало намір відновити роботу кар’єру та забезпечити лише на першому етапі відновлення не менше 60 робочих місць, а також податки і збори до місцевого бюджету та покращити економічний клімат у регіоні. Та і досі не може цього робити.

Тож є недопустимим той факт, щоб майновий комплекс за надуманих підстав був повернутий СП. Бо кошти СП можуть використовуватись для фінансування терористичної організації «ДНР».

Країна-агресор володіє на території Коростенського району ще й Ушицьким комбінатом будматеріалів, що по суті теж є кар'єром, а оскільки по району їх чимало, то не виключено, що поки Коростенці віддають життя на полі бою – на їхній Батьківщині окупанти заробляють чималі гроші.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини