Карпати на експорт: ліс рубають – тріски летять

29.08.2018 10:19

До 15% всієї території України займають ліси. Найбільша лісистість – Українські Карпати. Тут майже всі ліси мають FSC сертифікацію, тобто відповідають міжнародним стандартам ведення лісового господарства. Проте реальна картина зовсім інша – звістки про нелегальні рубки просто зашкалюють.

FSC сертифікація – найпопулярніша сертифікація у світі. Продукція, яка маркована таким логотипом, означає, що дерево спиляли законно та не завдали жодної шкоди екології.

«Мова не йде про тотальну заборону вирубки лісів, а йдеться про раціональне використання лісових ресурсів саме таким чином, щоб зберігати найбільш унікальні й цінні масиви, але користуватися іншими лісами забезпечуючи невиснажливе використання таким чином, щоб і через 10, і через 20, 50 і більше ніж 100 років могли так само й місцеві жителі працюючи в лісі, і кінцеві споживачі користуватися дарами природи», - пояснює директор Національного представництва FSC в Україні Павло Кравець.

Сертифікат FSC є надзвичайно важливим та цінним для підприємств, адже щоб його отримати, потрібно дотримуватися чітких стандартів сертифікації, яка містить 9 принципів, 56 критеріїв та понад 150 індикаторів ведення лісового господарства.

Міжнародний сертифікат FSC наразі мають сімдесят державних лісових господарств. І всі вони, зверніть увагу, здебільшого розміщені в прикордонних областях. З чим пов’язана саме така тенденція – дізнавались журналісти «СтопКору».

Деталі розслідування – у новому матеріалі «Стоп Корупції»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини