“Кандидати, як мамонти, б’ються за вихід у фінал”, – Ігор Бондарчук на круглому столі щодо підкупу виборців (фото)

20.03.2019 15:48

20 березня в Києві за участі правозахисників "Стоп корупції" відбувся круглий стіл щодо проблематики впливу підкупу виборців на хід виборчих процесів в Україні.

Спікерами виступили: Олександр Маріковський, провідний партнер Центру контент-аналізу; Сергій Стуканов, заступник голови аналітичного відділу Центру контент-аналізу; Михайло Чаплига, політичний консультант; Олексій Голобуцький, політтехнолог; Денис Фетісов, адвокат; Ігор Бондарчук, правозахисник "Стоп корупції"; Сергій Грішин, заступник головного редактора "РБК", шеф-редактор новин; Ігор Рейтерович, керівник політико-правових програм ГО "Український центр суспільного розвитку"; Микола Мельник, директор аналітичної групи "Левіафан"; Ліна Кущ, Перший секретар НСЖУ; Олександр Москалюк, кандидат юридичних наук; Тетяна Ілюк, експерт з питань інформаційних та іміджевих технологій ГО "Український центр суспільного розвитку".

Основними темами для обговорення стали технології підкупу виборців, які можуть бути застосовані в цій виборчій кампанії, маніпуляції ЗМІ з висвітленням теми підкупу виборців або на користь когось з кандидатів, ефективність чинного законодавства для притягнення до відповідальності винних у підкупі виборців, а також рівень розкриття виборчих правопорушень.

На думку Олександра Москалюка, політики маніпулюють інформацією щодо правомірності підкупу виборців.

"Проблема полягає в тому, що, на жаль, ЗМІ й окремі народні депутати та лідери народної думки продукують свідомо неправильну тему. Мовляв, люди можуть брати гроші, а потім голосувати за кого хочуть. В ККУ ж передбачено, що сам по собі факт прийняття пропозиції – це вже підстава для притягнення до кримінальної відповідальності незалежно від того, за кого ви будете голосувати", – зазначив він.

Крім того, Москалюк впевнений, що на думку молоді вплинути набагато важче, аніж на попередні покоління.

"Ще один аспект – на кого теоретично можуть бути поширені зобов'язання морального характеру проголосувати. Я думаю, що це зорієнтовано на такий психотип людей, які думають, що якщо вони десь поставили підпис, то він має щось означати. Щоправда, я сумніваюсь, що цей механізм може діяти на молодь", – наголосив він.

Крім того, на думку кандидата юридичних наук, підкуп виборців легше здійснювати в невеликих населених пунктах, аніж у великих містах.

Зі свого боку координатор правозахисного підрозділу ГО "Стоп Корупції" Ігор Бондарчук висловив сумніви в ефективності роботи правоохоронних органів на виборчих дільницях у вирішальний день.

"Вибори поділяються на три етапи: передвиборчі перегони, саме голосування в день виборів і потім захист цих результатів. Усі бачили представників правоохоронних органів, які тривалий час борються проти підкупу виборців або фальсифікації на самих дільницях під час підрахунку голосів. І так само всі бачили, як втомлені поліцейські сплять на лавочках, хочуть їсти, охороняють сейфи абощо. Власне, їм не до того. Хотілось би привернути увагу міністра внутрішніх справ України Арсена Ававкова до цього питання. Адже в таких ситуаціях, коли хтось захоче зробити якусь фальсифікацію – для цього не буде ніяких перешкод. Перешкоди лише можуть створити самі свідомі громадяни, які будуть контролювати цю процедуру. Тому я закликаю всіх залучатись до контролю виборчого процесу", – зазначив він.

Також правозахисник підтвердив думку щодо того, що впливати на виборців стає все важче.

"Наші виборці змінились – якщо раніше на них можна було якось вплинути, то зараз це дуже важко зробити. Саме тому ані вибори, ані інформаційна політика на них не впливають. Адже, за фактом, які б не були вкиди інформації або факти підкупу висвітлені – виборці на них не ведуться. Я це знаю, тому що наша організація працює як фільтр – ми обробляємо звернення громадян щодо порушень виборчого законодавства", – додав Бондарчук.

Наприкінці виступу активіст порівняв кандидатів у президенти з мамонтами, які б'ються за вихід у фінал.

Читайте також прес-анонс "СтопКору": "На Житомирщині відбудеться круглий стіл щодо відновлення кінотеатру-погорільця – подробиці".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X