Кагарлицькі поліцейські, підозрювані у зґвалтуванні не проходили переатестацію – журналістка

26.05.2020 09:16

Підозрювані у жорстокому зґвалтуванні і побитті 26-річної дівчини поліцейські з Кагарлика, можливо, уникли переатестації під час реформи поліції. Про це на своїй сторінці у Facebook написала журналістка Ольга Худецька. 

За її словами, керівник відділення К. (ймовірно, йдеться про начальника сектору кримінальної поліції Кагарлицького ВП Миколу Кузіва - ред.) на момент переатестації у кінці 2015-го на початку 2016 року служив у Маріуполі, який разом з Києвом і ще кількома регіонами не проводив публічну переатестацію.

Вона стверджує, що найімовірніше він пройшов атестацію пізніше – через комісію, сформовану під контролем поліції, після того, як громадськість вийшла з процесу.

"У той час радники міністра захопили повністю контроль над механізмом атестації та відбором комісії. Можливо, К. атестували навіть суто на папері, ми знаємо про такі випадки атестації цілих ділянок та підрозділів", – пише Худецька.

А ось щодо другого підозрюваного – оперуповноваженого С. (ймовірно, йдеться про 29-річного Сергія Сулиму – ред.), за словами Ольги, "все цікавіше".

Так, станом на 2015 рік, коли проходила атестація він був на посаді "інспектора патрульної служби взводу патрульної служби Обухівського районного відділу ГУ МВС України", однак у записах атестаційних комісій, у записах результатів тестувань, списках відновлень через суд його ім'я не було знайдено.

За словами журналістки, це говорить про те, що підозрюваний не проходив атестацію в період участі в ній громадськості та волонтерів. Замість цього він нібито скористався схемою.

"Якщо я правильно розумію схему - адже його підрозділ був нібито "патрульним", а патрульних не атестували. Це не та, нова "патрулька", створена у 2015 році, про яку ви подумали. Тому що в Обухові не було набору в нову "патрульку", яку ви бачили в Києві та інших великих містах. Як бачите з назви посади, цей "взвод патрульної служби", в якому служив С., був підрозділом Обухівського райвідділу. У той час як підрозділи цієї "нової патрульки" підпорядковувалися безпосередньо Департаменту патрульної поліції, а не місцевим відділенням "старої міліції", - пише Худецкая.

"Попередній мій особистий висновок такий - в райвідділі старої Обухівської міліції перед атестацією створили підрозділ за назвою дуже схоже на підрозділ нової патрульної поліції. І під приводом "патрульки не атестують" в ньому пересиділи період атестації низка персонажів, включно з С., який зараз підозрюється у зґвалтуванні свідка", - додала журналістка.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X