Кабмін визначився з новим керівником ДАБІ: які виклики на нього чекають

Приступив до роботи призначений Кабінетом Міністрів України тимчасовий виконувач обов'язків Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) Сергій Володимирович Галіцин, який до призначення очолював територіальний орган ДАБІ у Луганській області. Тобто  у проблемах у роботі органу  обізнаний. Додамо сюди також стаж роботи у правоохоронних органах.

dabi_43
Фото: СтопКор

Однією з найважливіших задач, які стоять перед новим  т. в. о. голови, є повернення діяльності інспекції у відповідність до Закону та припинення видачі (продажу) документів на об’єкти, що порушують містобудівне законодавство. Розробка алгоритму анулювання у судовому порядку, за зверненням ДАБІ, вже виданих дозволів, застосування дієвих заходів щодо незаконного виконання будівельних робіт — також частина цієї первинної задачі.

ЗМІ та журналістами висвітлюється багато фактів видачі Держархбудінспекцією України документів з кричущими порушеннями законодавства, один із таких  - Нивки Парк, що розташований за адресою: м.Київ, Святошинський р-н, просп. Перемоги, 67. 

Нагадаємо, про цей об’єкт «СтопКор» проводив журналістське розслідування і при аналізі  було встановлено, що кожен з виданих дозволів на 4, 7, 8, а також 9, 10 та 12 черги будівництва містять різні порушення норм містобудівного законодавства: чи то при проєктуванні, чи то у відповідності вихідним даним, чи то ці об'єкти взагалі є самочинно збудовані, як житлові будинки 7 і 8 черги.

Воно і зрозуміло: намагання отримати дозволи на 7 і 8 черги будівництва почалися ще у 2019 році.

Враховуючи, що дозволи ніяк не отримувалися доволі довго, а втрачати час - то втрачати гроші,  підрядник ТОВ "Будівельна компанія "ІНТЕРГАЛ-БУД" і за сумісництвом девелопер ЖК "Нивки Парк"  потроху будував і без дозволів! А хто їм що зробить? Навіть  факт виконання будівельних робіт без документів зафіксувати нема кому: ДАБІ - у стадії ліквідації, та ще й дякуючи «геніям» у владі,  без законних повноважень. Ось так і виходить, що на дату видачі дозволів будинки, на які вони отримуються, вже побудовано!

Nivki park
Фото: СтопКор

Крім того, проєктування ЖК здійснено без дотримання вихідних даних та проєктних рішень ДПТ: замовником збільшена кількість квартир (за рахунок будівництва житлового будинку №7, що не передбачений ДПТ). У зв'язку зі збільшенням кількості житла в комплексі збільшилася кількість та щільність населення (кількість людей на 1 га) , що порушує норми та створює некомфортні умови для жителів комплексу. Ще гірша ситуація  з кількістю місць для паркування! Нормативна кількість машиномісць відсутня.

Забудовник зменшив - а пан ГІБН Тищенко цього не помітив, як і всі інші порушення і невідповідності - чисельність місць у ДНЗ, яка складає 120 місць замість 195, запроєктованих містобудівною документацією.

Цей об’єкт - одиничний приклад тотального свавілля і беззаконня, що відбувається  у ДАБІ. Приведення у відповідність до вимог законодавства виданих у такий спосіб документів на об’єкти будівництва необхідне задля безпеки їх подальшого спорудження та експлуатації!

Дуже сподіваємося, що новому тимчасовому керівнику корупційного ДАБІ вистачить професіоналізму та стійкості для подолання розвиненої корупційної системи, що процвітає у будівельній галузі і заробляє чималі статки своїм творцям та реалізаторам!

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини