Кабмін офіційно передав «Центр мікрохірургії ока» до сфери управління МОЗ

Кабінет міністрів України передав Київську міську клінічну офтальмологічну лікарню «Центр мікрохірургії ока» з власності територіальної громади Києва в державну власність – до сфери управління Міністерства охорони здоров'я. Відповідне розпорядження опубліковано на Урядовому порталі. 

kabmin
Фото: скріншот

Кабмін також доручив Міністерству охорони здоров'я забезпечити відповідність центру вимогам для його фінансування в рамках Програми медичних гарантій (ПМГ).

Зазначимо, раніше Національна служба здоров'я (НСЗУ) не змогла укласти контракти з Центром мікрохірургії ока та Київським міським центром репродуктивної та перинатальної медицини, оскільки обидві клініки не пройшли необхідну для цього автономізацію.

В результаті обидві клініки з 1 квітня 2020 роки не могли отримувати фінансування в рамках Програми медичних гарантій. Медичні заклади опинились на межі закриття через брак фінансування та борги перед працівниками.

protest medikiv KMDA
Фото: СтопКор

Критична ситуація призвела до протестів під КМДА. Мітингувальники заявляли, що передача у підпорядкування МОЗу – це єдиний шанс порятунку лікарень.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини