Кабмін може позбавити українців засобів прибирання та прання

29.10.2019 15:32

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Міністерства енергетики та захисту довкілля у зв'язку з ризиком зникнення в Україні мийних засобів. 

Така загроза стане реальною, якщо Кабмін ухвалить зміни до технічного регламенту. Новину повідомляє "Українська правда".

Проєкт постанови Кабміну щодо внесення змін до Технічного регламенту на мийні засоби опублікували минулого тижня.

"Як зазначають оператори ринку мийних засобів, при виробництві засобів для прання та чищення фосфати не використовуються.

З іншого боку, існує деяка невелика частина фосфонатів, що є сполуками фосфору, але вони є необхідними складовими мийних засобів, адже саме ці сполуки діють при видаленні плям, відбілюванні, тощо та у кількостях, що використовуються у цих засобах, не становлять ризику для навколишнього середовища", – пояснюють в ЄБА.

Зазначається, що у фосфонатах вміст фосфору не становить великого ризику евтрофікування (підвищення рівня первинної продукції водойм), оскільки в станціях очищення стічних вод 80 - 97% фосфонатів видаляються з води до мулу стічних вод.

"Провідні виробники та імпортери мийних засобів вітали та підтримували ухвалений у 2008 році Технічний регламент на мийні засоби.

Так, він впроваджував в Україні гармонізовані з ЄС норми щодо регулювання мийних засобів. Компанії максимально адаптувати виробництво продукції в Україні з нормами ЄС та, як було зазначено,  відмовились від використання фосфору в граничних межах його  вмісту (відповідно до законодавства, не більше 0,5 г у дозуванні, наприклад, прального порошку)", – заявили в організації.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська
X