Кабмін легалізує незаконне будівництво? Експерти розкритикували нову реформу ДАБІ

13.05.2021 10:06

Диджиталізація по-українськи: після року недолугого реформування ДАБІ Кабінет міністрів і профільне міністерство вирішили внести зміни до чинних постанов. Зокрема й тих, що стосуються Електронної системи та проведення перевірок об’єктів. Чому від ознайомлення з цими змінами експерти почали масово хапатися за голову та серце? З’ясовувала Ася Клітна.

«Прописана норма щодо відсутності відомостей про об’єкт будівництва, які мають міститися в Електронній системі на момент подання заяви про прийняття об’єкта в експлуатацію, як критерій для обов’язкового огляду об’єкта, не має жодного значення та взагалі не може бути критерієм, оскільки Електронна система не відповість на питання: збудований об’єкт згідно з проєктом чи ні, і чи відповідає він вимогам», – коментує в своєму блозі експерт Сергій Шевченко.

Цю тезу наочно може продемонструвати так званий «будинок Білозір», через який так бідкалася Олена Шуляк, одна зі співавторів «електронного кабінету». Але найцікавіше у кабмінівському креативі навіть не це.

Відтепер призначати чи не призначати перевірку буде колегіальний орган – на думку експерта Георгія Могильного, це крок до колективної безвідповідальності. А для того, щоб заяву на перевірку розглянули, заявник зобов’язаний особисто прибути на засідання Комісії (стосовно СС3 – це винятково прерогатива ДІАМУ, тож заявник має покинути всі справи та їхати до Києва, щоб у призначений час бути на місці).

dabi_53
Фото: скриншот

Тобто, припустімо, ви – житель умовної Колочави на Закарпатті, й упритул до вашого житлового будинку почали зводити готельний комплекс, не дотримуючись жодних норм будівництва. Ви, звісно, можете поскаржитися, але для цього потрібно викласти свої думки на папері, обґрунтувавши зміст порушень та зазначивши в обов'язковому порядку інформацію щодо замовника, адреси та кадастрового номера.

А після цього маєте особисто їхати до столиці і заявити про це комісії. Адже відтепер «розгляд звернень здійснюється за участю заявника та замовника або їхніх представників, і у разі повторної неявки скаржника заява залишається без розгляду». Ось і вся диджиталізація.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини