Ізюмський осередок «СтопКору» оголосив війну беззаконню в новообраній міськраді

03.12.2020 17:42

16 депутатів Ізюмської міської ради на Харківщині, у тому числі депутат-стопкорівець Юрій Козлов на знак протесту проти порушень регламенту залишили залу засідань під час першої сесії. Про це повідомив депутат Ізюмської міської ради 8 скликання та голова Ізюмського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Юрій Козлов. А згодом активіста просто «стерли» в офіційному відео засідання.

Юрій Козлов, голова Ізюмського відокремленного підрозділу "Стоп корупції" заявляє про порушення регламенту в міськраді Скріншот: СтопКор

Майже половина депутатського складу Ізюмської міської ради 1 грудня залишила залу засідань через системні порушення регламенту. Це сталося після того, як новообраний міський голова Валерій Марченко оголосив про продовження сесії для розгляду невідомих депутатам питань, не включених до порядку денного. Офіційно затверджений порядок денний був повністю вичерпаний, - розповідає Юрій Козлов.

Козлов та його колега депутат Фомічевський виступили з заявами та оголосили про порушення вимог регламенту Ізюмської міської ради, положення постійних комісій Ізюмської міської ради, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Опозиціонери заявили, що дії Ізюмського міського голови Марченка, який продовжив проведення сесії, вони вважають протиправними.

«На сьогоднішній день я не бачу жодних законних підстав проводити сесію!» - резюмував свій виступ активіст і пішов з трибуни під оплески колег-депутатів.

Та далі сталося те, що здивувало учасників сесії: міський голова Ізюму оголосив про відкриття нової сесії міськради!

«Без жодної правової підстави, розгляду та обговорення на профільних депутатських комісіях, розміщення проєктів рішень на офіційному сайті міської ради, жодного розпорядження щодо визначеного порядку денного та терміну проведення чергової сесії міський голова Валерій Марченко, розуміючи наслідки своїх протиправних дій, оголосив про відкриття невідомої сесії та сприяв прийняттю низки питань з порушенням регламенту та процедур прийняття рішень», - повідомив активіст «Стоп корупції» депутат.

Перша сесія Ізюмської міської ради восьмого скликання Скріншот: СтопКор

Юрій Козлов вважає, що новообрана міська влада намагається зробити депутатів заручниками беззаконня. Це обурило депутатський корпус і стало причиною депутатського протесту.

«Я прийняв для себе рішення, що в цій клоунаді, процедурі суцільного порушення закону я брати участь не буду. Я про це оголосив, взяв свої документи, які підготував, і залишив сесійну залу. З гордістю хочу сказати, що депутати, які хочуть працювати в законному полі, підтримали мою ініціативу», - зазначив Юрій Козлов.

16 депутатів Ізюмської міської ради залишають першу сесію новообраної ради на знак протесту Скріншот: СтопКор

Козлов спрямував запити до міської ради і до виконкомів, аби отримати офіційну інформацію про ухвалені рішення під час відсутності майже половини складу ради. Адже, за інформацією депутата, місцева рада навіть не має свого офіційного вебсайту для оприлюднення повідомлень.

За відсутності половини депутатів міський голова і ті, хто залишились, за інформацією ізюмського осередку, «протягнули» своїх заступників, склад депутатських комісій, секретаря міськради, штатний розпис апарату міськради та інші рішення. Міська опозиція оскаржуватиме ці рішення як незаконні, проведені з порушенням усіх норм і регламентів.

Також активіст розповів журналістам про те, що групою депутатів підготовлені відповідні звернення про порушення до Президента, Генпрокуратури, голови Харківської адміністрації та голови обласної ради.

Відео виступів на сесії з юридичними коментарями Козлов виклав у своєму фейсбук-акаунті.

Та згодом з’ясувалося, що саме ці виступи опозиційних депутатів, у тому числі, Юрія Козлова, і масовий депутатський протест чомусь «зник» в офіційному оприлюдненому міськрадою відеозапису сесії. Про це повідомили користувачі соціальних мереж.

«Почему они скрывают ваши выступления? Просмотрел официальную видеофиксацию сессии, там нет кадров, которые вы нам показываете, они, ваши противники, оппоненты, скрывают выступления Фомичевского, Козлова и выход из залы заседания около 50% депутатов», - обурюються жителі Ізюму у дописах у фейсбуці.

«Вони бояться, ми ж для них небезпечні», - прокоментував депутат журналістам своє зникнення із офіційної відеоверсії сесії.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини