«Італійці сміялися з коронавірусу та пили аперитив. Допоки смертність не подвоїлася», — The Guardian

23.03.2020 13:44

Історія італійців повчальна, бо, здається, вони мають подібний до українського менталітет.

Фото: NBC

Навіть коли епідемія почала стрімко ширитися, у Венеції власники ресторанів на початку березня пропонувати відвідувачам безкоштовні аперитиви, аби лише вони заповнювали їхні заклади. Ресторатори в Римі жартівливо пропонували відвідувачам нову страву «карбонара-вірус», пише The Guardian.

Ще 27 лютого, коли вже одинадцять північних італійських міст були на карантині та 17 пацієнтів померли від коронавірусу, Нікола Цінгаретті, лідер панівної демократичної партії, разом із групою студентів подорожував епіцентром епідемії в Ломбардії, аби випити аперитиву і промовити:

«Ми не змінимо своїх звичок. Наша економіка міцніша, тому нумо вийдімо і скуштуймо аперитиву, кави та піци».

Того самого дня Бепе Сала, мер Мілану, поширив відео, на якому люди обіймалися, їли у ресторані та прогулювалися парками. На дев’ятий день після подорожі Цінгаретті захворів на коронавірусну інфекцію.

На початку епідемії в країні італійці просто не вірили у серйозність ситуації, і багато з них не дотримувалися протиепідемічних заходів. Ситуація змінилася кардинально після 8 березня, коли за добу кількість смертей подвоїлася. Тоді промови політиків стали більш відповідальними, і більшість італійців почала дотримуватися запроваджених правил.

Але навіть після запровадження суворого карантину після 10 березня протягом тижня поліція зареєструвала понад 40 тисяч порушень карантину.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини