Іспанський уряд вдається до надзвичайних заходів для зниження цін на електроенергію

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Times.

Окрім того, іспанський прем'єр-міністр Педро Санчес заявив про обмеження цін на газ і пообіцяв переспрямовувати прибуток енергетичних компаній, аби знизити ціни на електроенергію.

Глава уряду Іспанії наголосив, що, на його думку, «неприпустимо, щоб енергетичні компанії отримували прибуток від високих ринкових цін на електроенергію».

Зокрема, спеціальний податок на електроенергію знизиться з 5,1% до 0,5%.

За словами прем'єра, ці заходи скоротять державні доходи в цьому році приблизно на 1,4 мільярда євро, а 650 мільйонів євро будуть відняті з прибутку енергетичних компаній і перенаправлені споживачам.

Зазначається, що зростання цін на електроенергію та газ чинить тиск на уряди країн Європи з наближенням зими. Так, відповідні ціни в Німеччині подвоюються у порівнянні з минулим роком, і уряди Франції та Греції розглядають ефективні шляхи зниження витрат на опалення для споживачів.

У Іспанії минулого місяця ціна на електроенергію в Іспанії була на 7,8% вище, ніж в липні, і на 34,9% вище, ніж в серпні 2020 року.

Слід зауважити, що в Іспанії роздрібні ціни на електроенергію для населення тісно пов'язані з гуртовим ринком електроенергії країни, який дуже залежить від імпорту, і багато споживачів платять змінні, а не фіксовані тарифи.

Джерело: Укрінформ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини