Іран блокує розслідування авіакатастрофи – дипломати

01.06.2020 09:19

Іранського посла Манучехра Мораді викликали до Міністерствп закордонних справ України через  намагання Тегерана заблокувати розслідування катастрофи "Боїнгу", "МАУ", збитого ППО Корпусу вартових Ісламської революції.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на джерело в дипломатичних колах.

У МЗС вважають, що влада Ірану цілеспрямовано намагається спровокувати протиріччя між державами, громадяни яких загинули в авіакатастрофі. Одним з елементів такої дії є заяви Тегерана про відмову надати бортові самописці на експертизу.

"Зараз ми консолідуємо зусилля щодо тиску на Іран з іншими постраждалими державами. Ірану це не подобається, він намагається внести розкол між нами і партнерами, зокрема шантажуючи передачею скриньок", - пояснив співрозмовник видання.

Він підкреслив, що Іран, згідно з нормами міжнародного права, зобов'язаний забезпечити розшифровку "чорних скриньок" безумовно і невідкладно". Однак за неповні п'ять місяців з моменту катастрофи, Тегеран досі не зробив цього.

У МЗС запевнили, що незважаючи на суперечливі заяви іранської сторони, "не підуть на сепаратні переговори" і зроблять все для збереження коаліції держав, зацікавлених у чесному розслідуванні.

"До МЗС запрошений посол Ірану, з яким планується непроста розмова. Не виключено, що цей витік інформації - ймовірно непідтвердженою, як це вже бувало у випадку з Іраном - пов'язаний саме з викликом посла Ірану до МЗС", - зазначив дипломат, ім'я якого видання не називає.

Напередодні міністро оборони Ірану Амір Хатамі заявив, что бортові самописці серйозно пошкоджені, і тому їх треба спочатку відремонтувати, а вже потім знімати інформацію.

Тим часом Офісу генпрокурора ініціював створення міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи в Ірані за зразком JIT, що займається справою MH17. Жодна з держав, що отримали пропозицію, поки що на нього не відреагувала.

У МЗС України висловили готовність подати позов до Міжнароднного суду ООН, якщо переговори з Іраном зайдуть у глухий кут.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X