Інсайд: очільник УДП Хомяков банкрутить пароплавство, аби продати його за безцінь «Трансшипу»

11.06.2020 14:00

Він вважає себе «русскім», росіян – братами та називає війну на Сході України «громадянською». Проте саме його вважають одним з фаворитів на майбутніх торгах з продажу Усть-Дунайського морського порту. Як, попри свою відверто проросійську риторику, Андрій Іванов не гребує розширяти свою бізнес-імперію за рахунок українських державних підприємств? Дивіться у новому сюжеті Кирила Вольного.

Як з’ясували представники «СтопКору», приватизація «Усть-Дунайського порту», вочевидь, стане лише першим етапом. За інсайдерською інформацією, власник «Трансшипу» поклав око на ще одне, поки що державне підприємство – Українське Дунайське пароплавство.

Унікальність судноплавної компанії полягає в тому, що УДП має у своєму розпорядженні морський і річковий флот, а також вдале розташування, що дозволяє працювати в придунайських країнах та країнах Чорного і Середземного морів.

А поки Дунайське пароплавство ще не виставили на продаж, Андрій Іванов контролює його через новопризначених топменеджерів підприємства: Олексія Хомякова та Андрія Кравцова.

Призначення Кравцова викликало обурення у працівників галузі

Про останнього ми вже докладно розповідали у попередніх сюжетах: фірма «Інфоланд Інкорпорейтед», що зареєстрована в панамському офшорі та належить Андрію Кравцову, завдала Дунайському пароплавству чималих збитків.

Взявши в оренду в УДП теплохід «Віана Ду Каштело», фірма Кравцова зірвала виконання контракту та кинула судно з екіпажем напризволяще. Борг за оренду судна сягнув двох мільйонів гривень, повернути залишене в Стамбулі судно коштувало ще мільйон. Зарплату екіпажу у 2 мільйони гривень довелося виплачувати теж державному пароплавству.

Ще у 2018 році почалася підготовка приватизації 200 державних об'єктів, в тому числі й УДП. А чим більш збиткове державне підприємство – тим дешевше його можна викупити під час приватизації.

В.о. голови правління УДП Олексій Хомяков Фото: СтопКор

Призначення одіозних топменеджерів викликало хвилю обурення серед працівників флоту, та реакції від міністра інфраструктури Владислава Криклія, який і призначив Хомякова в УДП – жодної. Усі наші інформаційні запити та спроби поспілкуватись з міністром також закінчились нічим.

За перебігом відкритих кримінальних справ щодо роботи фірм «Трансшипу» в анексованому Криму та в Росії ми будемо уважно слідкувати.

І, звичайно, особливої уваги потребує процес приватизації українських активів, аби державні порти та підприємства не були продані за безцінь. Тому обов'язково підпишіться на наш канал, аби не пропустити найцікавіше!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини