Хутрова небезпека: чим обернеться для Львівщини «норкове нашестя»

11.12.2018 14:01

Будівництво звіроферми на Львівщині викликало масштабні протести мешканців Бродівського району. Саме тут планують звести найбільшу в Україні норкову ферму. А це – впевнені люди – може призвести до екологічної катастрофи. Адже найбільша ферма і викидів робитиме найбільше в країні.

Читайте також: Вся правда про хутровий бізнес в Україні

Селяни звернулися до Львівського осередку «СтопКору», аби там допомогли розібратися у ситуації. Люди підозрюють, що від них приховують і масштаби будівництва, і можливі негативні наслідки хутрового гіганта. Адже навіть про саму майбутню ферму мешканці дізналися випадково.
«Громадяни про будівництво норкової ферми довідались з Фейсбуку, тобто не згідно закону про доступ до публічної інформації від органів, на які була покладена відповідальність про інформування громадськості. А через друзів, знайомих та інших осіб, які довідувались про це не в установленому законом порядку», - зазначає правозахисник Львівського осередку ГО «Стоп Корупції» Віктор Палас.

За офіційними даними, які надали інвестори, планується організувати господарство з найбільшим за кількістю поголів’ям: 50 тисяч самок норки і ще 200 тисяч молодняка.

«Будь-яка діяльність, життєдіяльність людини має свій вплив на оточуюче середовище. Але, використовуючи найвищі програми, стандарти програм, які затверджені для хутрової галузі, ці всі фактори, вони зводяться просто до мінімуму», - коментує керівник проекту Eikon development в Україні Володимир Федина.

Натомість екологів такі обсяги виробництва насторожують. Детальніше про це – у відеорепортажі «СтопКору»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини