Хто всі ці люди? Як державні дачі в Конча-Заспі віддали особам, непричетним до держслужби

Щонайменше з десяток людей, які давно вже не мають відношення до державної служби, відправлення правосуддя або правоохоронної діяльності, продовжують спокійно проживати у державних дачах Конча-Заспи, орендуючи елітні квадратні метри за копійки.

derzhdachi koncha-zaspa
Ілюстрація: СтопКор

Зокрема, до списку мешканців найбільш елітної місцини України увійшли такі особи:

  • Холод Б.І.,
  • Курас А.І.,
  • Космін А.Ф.,
  • Мельник Ю.Ф.,
  • Юрчук С.В.,
  • Монтрезор І.Л.,
  • Орлик М.С. тощо.

Хто всі ці люди? І чому вони проживають на державних дачах? Розбирався «СтопКор»

мешканці держдач
Фото: скриншот

Холод Б.І. – ексголова Нацради з телебачення і радіомовлення часів Леоніда Кучми. У 2002 році постановою Верховної Ради Холоду було висловлено недовіру та запропоновано президенту звільнити його. 9 червня 2004 року він склав повноваження керівника Нацради.  Після чого державних посад не обіймав.

Курас А.І. – схоже, що родич Кураса І.Ф., колишнього віцепрем'єра, який помер у 2005 році.

Космін А. Ф. заступник Голови Наглядової Ради «Акордбанк».

Мельник Ю. Ф.міністр аграрної політики часів Януковича. З 16 грудня 2014 року призначений операційним директором підприємства «Миронівський хлібопродукт».

Юрчук С. В. – начальник управління Державного агентства рибного господарства в Одеській області. Залишив посаду у 2018 році. Тоді ж перед звільненням декларував дачний орендований будинок у Конча-Заспі.

оренда Юрчук конча заспа
Фото: скриншот

Монтерзор І. Л. – екскерівник служби прем'єр-міністра Єханурова. У квітні 2010 року пішов у відставку з посади заступника Міністра оборони України.

Орлик М. С. – схоже, що родич заступниці Голови Ради міністрів УРСР Марії Орлик.

Судячи з деяких історій, складається враження, що державні дачі переходять ледь не в спадщину дітям, родичам чи друзям колишніх посадовців.

До списку можна додати також Селівон Ю. П. – дружину судді Господарського суду міста Києва Селівона Артема Миколайовича. Останній – двоюрідний брат судді Деснянського районного суду м. Чернігова Юрія Кулініча, який виправдав полковника, відповідального за організацію розгону мітингувальників і знесення наметового містечка у Чернігові під час Революції Гідності. Хотів стати суддею Вищого антикорсуду, але його заветували міжнародні експерти.

А що нам до того?

Державні дачі «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця» утримуються коштом бюджету. Вони входять до складу Державного управління справами, а вся їхня діяльність – глибоко засекречена.

У Конча-Заспі розміщено 71 дачний будинок та чотири пансіонати на 145 номерів. У Пущі-Водиці – пансіонат на 36 номерів, 30 будинків на 71 сім'ю та різні заклади: клуб-їдальня, буфет, склади, пральня, магазин, більярдна.

14 травня Зеленський доручив провести повний аудит земель і будинків у Конча-Заспі та Пущі-Водиці. Він зазначив, що у 2014 році було скасовано перелік осіб, які мають право на пільгове проживання. Зокрема, за його словами, це ексміністри Дмитро Табачник, Раїса Богатирьова, ексгенпрокурор Святослав Піскун, колишній віцепрем'єр Геннадій Зубко та директор департаменту корпорації "Богдан" Олександр Ільїн.

За словами самого Зеленського, всі ці люди орендують дачі за «дуже символічну плату».

На переконання президента, поки вони обіймали свої державні посади, то мали право проживати в цих будинках. Однак вони й досі живуть там. Причому не завжди це самі ексчиновники. Найчастіше активами за інерцією користуються їхні діти, родичі та навіть друзі. «Вони всі повинні виїхати», – впевнений президент.

zelensky
Фото: ОПУ

За словами Зеленського, найближчим часом буде розроблено й презентовано концепцію розвитку Конча-Заспи та Пущі-Водиці: хто там проживатиме та на яких умовах.

«Треба порушувати питання: чи можуть ті чи інші люди і в якому відсотку мати можливість орендувати держдачу на час своєї роботи – за нормальними ринковими цінами. Думаю, про це можна говорити. Але мої люди туди не заїдуть», – підсумував президент.

Широко анонсована в пресі ревізія порядку використання державних дач «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця» викликала неабиякий резонанс у суспільстві.

Публічний інтерес до цих подій очевидний, адже йдеться про тривале непрозоре використання державного майна на непрозорих умовах певною групою фізичних осіб.

З дописів у  пресі та з численних інтерв’ю мешканців державної дачі «Конча-Заспа» стає очевидним, що окремі громадяни здійснили фактичне знесення/знищення оригінальних будинків та на їхньому місці, видаючи це за реконструкцію дачного будинку, належного до державної власності, самовільно звели на землі, що перебуває в державній власності із цільовим призначенням обслуговування закладів охорони здоров’я,  нові об’єкти нерухомого майна, оточивши їх парканами та  користуючись такими об’єктами як власними індивідуальними будинками.

У переліку осіб, щодо яких здійснюються заходи із виселення, є численні колишні чиновники, колишні працівники прокуратури, колишні судді. З журналістських розслідувань вбачається, що для зведення будинків вказані особи витрачали значні кошти, походження яких та фактичне витрачання ніхто не перевіряв.

Зокрема, у жовтні 2019 року журналісти Bihus.info провели розслідування, у якому заявили, що колишні керівники митних органів України за невеликі гроші орендують державні дачі в елітному київському районі Конча-Заспа.

Враховуючи всі вищевикладені факти, «СтопКор» підготував інформаційний запит до керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та до секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова.

Ми хочемо зрозуміти: за яким же критерієм здійснюється відбір громадян, які пріоритетно підлягають виселенню з державних дач, чому ними користуються особи, непричетні до державної служби, та яким чином розв'язується питання про компенсацію шкоди, завданої самовільним знесенням майна, що є державною власністю та самовільною забудовою земельної ділянки, яка належить державі?

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини