Хто в НАБУ кришує корупційні схеми в оборонці? – справа «Спецтехноекспорту»

24.04.2019 15:39

Гучне розслідування довкола державного підприємства «Спецтехноекспорт», яке входить в концерн «Укроборонпром», гримить на всю країну, але до осіб, котрі безпосередньо підписували так звані «індійські» договори, детективи НАБУ претензій чомусь не мають. Історія набула ще цікавіших обрисів, коли журналісти «СтопКору» дізнались, хто саме веде цю справу. Довідайтесь про це з відеоматеріалу Кирила Вольного.

Мова йде про детективів НАБУ Литвиненка та Борисенка. Саме вони фігурують у скандальному розслідуванні про «Укроборонпром». Литвиненко – це той детектив, який вів переписку з Андрієм Рогозою про вилучення «Оптимумспецдеталь» з переліку фіктивних фірм.

Ба більше, саме Литвиненко розслідував справу Юрія Терещенка, екс-керівника «Укроборонпрому». В 2014 році СБУ затримало його за хабар у 250 тисяч доларів. Здавалося, докази незаперечні – мічені купюри, покази свідків, залишалось лише чекати вироку! Але… після передачі справ в НАБУ до суду вона так і не дійшла.

Тим часом ЗМІ вибухнули інформацією про 19-річного сина Терещенка, який за 320 тисяч фунтів стерлінгів придбав квартиру в Лондоні – прямо по сусідству з будівлею британського парламенту.

Та повернімося до нашої справи. Діяльність детектива Литвиненка, що має замовний характер, взагалі поставила під загрозу продовження індійського контракту.

Нагадаємо, один з найбільших експортних контрактів в історії оборонно-промислового комплексу України було укладено в 2009 році між ДП «Спецтехноекспорт» та Міністерством оборони Індії. За його умовами, 40 індійських військових літаків АН-32 мали бути модернізовані на державному 410-му заводі цивільної авіації, а ще 65 літаків – вже індійськими підприємствами після навчання індійських спеціалістів в Україні.

Не маючи дозволу на самостійну міжнародну діяльність, детектив бюро антикорупційних розслідувань Литвиненко почав особисте листування з Міноборони Індії. В листі він зазначив, що посадовці «Спецтехноекспорту» підозрюються у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах. Через два місяці, 6 червня 2016, пан Литвиненко відправив другого листа, де вказав, що більше не потребує цієї інформації.

В індійських ЗМІ з посиланням на НАБУ з'явилася інформація, яка почала викликати занепокоєння іноземних партнерів та поставила під загрозу продовження контракту. Таким діями детектив фактично підіграє основному конкуренту України на міжнародному ринку озброєнь – Росії. У цій ситуації іноземні долари скоріше підуть на оборонні заводи РФ, а звідти у вигляді нових партій військової техніки – на Донбас.

Варто додати, що громадська рада контролю НАБУ звернулась до Артема Ситника з вимогою відсторонити детектива Литвиненка та розпочати розслідування щодо його діяльності. Під тиском громадськості детектив був відсторонений від роботи.

А тим часом суспільство чекає на правосуддя та вимагає, щоб були названі справжні прізвища і тих, заробляв на війні, і тих, покривав корупціонерів замість того, щоб відкривати на них справи.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X