Хто кому “земеля”: у Слов’янську прокурор і депутат стали на захист агрорейдерів

15.03.2019 14:39

Цинічний віджим землі у Слов'янську: місцевий підприємець Шестопалов та відмий на Донеччині митець Сметанкін хазяйнують на полях аграрного коледжу. Про рейдерське захоплення керівництво навчального закладу заявило до прокуратури, але там відверто підіграють рейдерам. Зокрема, у відповідь згадали про інше кримінальне провадження – щодо нібито розкрадання бюджетних коштів очільниками коледжу. 

"В ході вивчення матеріалів було встановлено, що чоловік, який користувався цією землею, вносив платежі до цього навчального закладу, але ці платежі не доходили", – заявив керівник Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області Володимир Шилов.

За начебто фальшиві платіжки податкова наклала на технікум арешт. Втім, у ході розслідування з'ясувалося, що з чеками все гаразд. Але кримінальна справа тривала майже два роки.

А поки справа тривала у судах, державний виконавець призначив відповідальним за зберігання майна вже згаданого художника Сметанкіна. Це давало можливість користуватися усією технікою та матеріалами, що зберігались на навчальному господарстві. Причому це продовжилося навіть після того, як суд зобов'язав підприємців повернути землю.

То якщо навчальний заклад виграв суд, чому прокурор Шилов захищає по суті рейдерів? Ба більше – як вдалося дізнатися журналістам "СтопКору", він написав лист до Луганського аграрного університету з дуже несподіваним проханням: "розв'язати питання щодо відсторонення Плахової Т.М. та Андрієнко О.Д. від займаних ними посад на засіданні вченої ради".

Та чи може прокурор втручатися в управління навчальним закладом і роздавати рекомендації? Хіба що на звільнені місця він має свої кандидатури. А тим часом питання про землю під Слов'янськом, яку такою ціною відвоювали у 2014 році, залишається відкритим.

"СтопКор" продовжує розслідування у цій справі, тримайте руку на пульсі подій.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини