Хрюшки атакують: за 60 км від столиці хочуть незаконно поселити 50 тисяч свиней

28.05.2019 13:30

Смердюче повітря, брудна вода, отруєна земля – всі принади життя за містом людям псують протиправно зведені свиноферми, тож мешканці прилеглих до тваринних комплексів селищ змушені мітингувати проти забруднення своєї території. Чому Україна опинилась у п’ятірці країн світу за кількістю смертей через забруднення повітря – дізнавалась Марія Гураль.

Зменшити небезпечний вплив на довкілля та уникнути повторення схожих ситуацій можливо. Для цього підприємство, що планує, наприклад, будівництво свиноферми, згідно із законом України, має пройти процедуру оцінки впливу на довкілля – якщо коротко – ОВД.

«Вона являє собою аналог екологічної експертизи, яка проводилась. І передбачає проведення громадських слухань, громадських обговорень», - пояснює заступник керівного партнера адвокатського об'єднання «Екобезпека» Іван Проданик, - «Під час процедури оцінки впливу на довкілля необхідно мінімізувати всі ризики і спрогнозувати ось ці природоохоронні заходи так, щоб цей вплив був мінімальний дійсно на населення».
Та на практиці все це не працює. Власники свиноферм часто нехтують екологічними нормами, а інколи взагалі починають працювати без проходження процедури ОВД. З такою проблемою зіткнулися й жителі села Перемога, що за 60 кілометрів від столиці.

Нагадаємо, адвокати АО «Екобезпека» звернулись до місцевого державного органу з проханням надати інформацію щодо правомірності розміщення на земельній ділянці свинокомплексу, а місцева влада пообціяла вирішити питання за допомогою проведення круглого столу.

Утім, майбутній власник ферми на конструктивний діалог не пішов, тому обурені місцеві мешканці вийшли на акцію протесту проти будівництва свинокомплексу.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X