Хотіла продати: у Києві співробітниця інституту біотехнологій вкрала небезпечні штами вірусів 

11.06.2021 10:03

Колишня співробітниця Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів під час процесу звільнення вкрала штами небезпечних вірусів у флаконах для подальшого збуту, передає Корреспондент.

epa virus
Фото: EPA/UPG

"Колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною за підтримання виробничих і контрольних штамів вірусів, які зберігаються в Національному центрі штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до них, привласнила небезпечні штами вірусів, які визначаються як збудники заразних хвороб тварин і можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів. Вона винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу особливо небезпечної хвороби - ньюкаслської хвороби птиці", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що для приховування злочину, завсектором порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, навмисне зменшуючи кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу - зараження чутливої ​​клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу, не повертала їх у сховище мікроорганізмів, а частину новоствореного матеріалу привласнювала.

"Зазначені штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання в холодильнику, де вони були виявлені під час обшуку. Своїми діями колишня співробітниця завдала шкоди Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів", - підкреслюють в Офісі генпрокурора.

Жінці повідомили про підозру за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, зараз вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, ЄС введе нові санкції проти Білорусі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини