Хотіла пансіонат для АТОвців – отримала корупцію: до львівських активістів звернулась росіянка

31.03.2021 08:30

До львівського осередку «Стоп корупції» звернулася громадянка Росії. Жінка у 2014-му повернулась до України з ідеологічних причин і хотіла відкрити пансіонат для АТОвців. Та зіткнулася з шахрайством.  Про це розповів заступник голови Львівського відокремленого підрозділу організації Віктор Палас.

Лариса Русицька звернулась до львівського підрозділу "Стоп корупції" Фото: СтопКор

«Уперше за захистом своїх порушених прав до мене звернулась громадянка Росії, яка називає Львів батьківщиною, та, з її слів, займається волонтерством», - розповідає львівський активіст.

Він записав інтерв’ю з жінкою. Лариса Русицька народилась на Львівщині, але довгий час проживала в Росії, має російське громадянство. У 2014-му з початком війни на Донбасі повернулася в Україну.  Купила дачну ділянку з неприватизованим будинком у кооперативі «Маяк» у селі Лисиничі на Львівщині. Та коли хотіла приватизувати – зіткнулася з проблемами.

«Маючи відношення до волонтерства і до медицини – я збиралася зробити реабілітаційний центр для АТОвців. Я не можу прописатися, не можу користуватися своїм будинком так, як хотіла – створивши пансіонат для АТОвців… 6 років мені перешкоджають у приватизації будинку і реєстрації місця проживання. Не можу зробити документи, у тому числі – громадянство України», - розповідає  Русицька в форматі відео-інтерв’ю Віктору Паласу.

Жінка скаржиться: близько 15 разів за 5 років викликала поліцію, писала заяви, скарги – жодної відповіді, а дій – і поготів!

З’ясувалося, що жінка передавала гроші в руки людині, яка назвалася головою кооперативу. Та жодних документів про сплату їй не надавали – лише записували у зошит. Коли жінка попросила довідку для реєстрації місця проживання – «голова» заявив, що він номінальний керівник, адже, за його словами, з 2011 року кооперативу не існує.

«6 грудня 2016 року вони мені відрізали світло – буцімто через якісь борги. А боргів не було», – розповіла жінка.

«Поводяться дуже нахабно! Вже новий голова кооперативу, який вони нібито зареєстрували, заявив мені, що я, заплативши 2000 доларів лише за світло, не є власницею, тому що вони так вирішили!» – заявляє Лариса.

Жінка каже: усі звернення до правоохоронців лишилися без відповіді.

Вона підозрює, що таку бездіяльність поліції і, на її переконання, шахрайство з боку адміністрації кооперативу «кришують» співробітники спецслужб, адже, за її словами, до управління кооперативу «Маяк» має стосунок співробітник СБУ.

Саме тому росіянка, яка намагається отримати українське громадянство, звернулась через «Стоп корупції»  керманичів країни.

«Звертатися до правоохоронних органів я далі не бачу сенсу. Райвідділ відомий хабарництвом, корупцією. Тому я звертаюся напряму: до пана Президента, до пана Міністра внутрішніх справ  Авакова, а також до співробітників СБУ: почистьте свої лави!», - заявила обурена жінка.

Представник «Стоп корупції» у Львові підтримав Ларису Русицьку і звернувся до керівників правоохоронних органів із закликом розібратися з цим зверненням.

Зазначимо, 28 березня на Львівщині відбулись довибори у Глинянську міську раду. Через недотримання санітарних норм у приміщеннях ДВК представники «Стоп корупції» викликали слідчо-оперативну групу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини