Ігор Бондарчук Голова правління ГО "Стоп корупції"

Хочете знайти незадеклароване майно чиновника – перевірте його родину

06.03.2020 14:52

Хотів би розповісти читачам на наглядних прикладах, як за допомогою декларацій, моніторити майно чиновників, правоохоронців та держслужбовців.

Зовсім недавно біля міністерства енергетики та захисту довкілля помітили 28-річного Костянтина Чижика (заступника міністра з питань євроінтеграції) на незадекларованому автомобілі. Він дуже поспішав на засідання Кабінету Міністрів , зокрема поскаржився, що запізнюється вже на 4 хвилини. Однак, це не завадило нам зайти на сайт НАЗК та подивитися декларацію. Виявилося, що там взагалі нема інформації про цей автомобіль – Jaguar XF 2017 року, приблизна вартість якого – 39 370 тисяч доларів. Натомість Костянтин Чижик записав у декларацію Porshe Cayenne. Як на мене, це велике порушення.

 

Костянтин Чижик
Фото: UA

 

Можу ще згадати приклад із Багратом Ахіджановим – одним із директорів Мінекономрозвитку (раніше це було міністерство агропромислового комплексу). Він усього лиш «забув» задекларувати квартиру в Новопечерських липках, в якій зараз і проживає.

Вивчаючи декларацію, дуже важливо грамотно ставитися до самого процесу. Як можна з'ясувати, що чиновник задекларував, а що ні? Ви спочатку подивіться, яким майном і транспортними засобами користується чиновник та порівняйте з тим, що є в декларації – дуже просто, насправді.

Є окрема окрема каста працівників СБУ, чиї декларації відкриваються лише для внутрішньої служби безпеки та спеціального вповноваженого підрозділу. Це потрібно, щоб не розсекречувати агентів та працівників служби безпеки. Але самі ж працівники цим зловживають. Так, Олег Аркуша, який був керівником СБУ в Кіровоградській області, зараз має, якщо не помиляюся, 5 гаражів, 7 автомобілів, багато незадекларованого майна, маєтків і квартир, якими користується сам та його родина. Це ті кейси, які наглядно демонструють як насправді живуть корупціонери.

 

Ілюстрація: "СтопКор"

 

Як можна ще викрити такі схеми?
Ви маєте дізнатися хто його рідні та близькі. Для того, щоб переконатися в достовірності інформації, вам просто треба зайти на державний реєстр речових прав «Кабінет електронних сервісів» і порівняти із декларацією. Якщо все збігається – добре. Якщо бачите, що багато майна є в тестя, тещі, матері чи інших членів родини – обов'язково потрібно їх промоніторити. Потім запитати у сусідів, чи дійсно там проживає та чи інша особа, чи її бачили. Якщо інформація підтверджується – можна готувати відповідні звернення до компетентних органів – НАБУ, САП і НАЗК, щоби перевірити факти і притягнути корупціонерів до відповідальності.

 

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X