Херсонські судді підіграють рейдерам – головуючого на слуханнях обрали безальтернативно

Родинно-корупційні зв’язки та кругова порука проти «Херсонбуду»: юридичний супровід рейдерам надають адвокати, сестра одного з них вносить зміни в реєстр, а інші родичі ухвалюють відповідні рішення на користь загарбників. Судовий процес у цій справі триває вже майже два роки під наглядом одного і того ж судді Мусулевського. Чому херсонська Феміда підіграє рейдерам? Дивіться у розслідуванні Альони Середи.

«Так налаштована автоматизована система, що перший раз приходить клопотання у справі, і всі наступні клопотання, які заходять до суду, вони надходять до судді, на якого вперше було розподілено зазначене клопотання», – пояснює керівник апарату Херсонського міського суду Лариса Синенко.

Йдеться про автоматичну систему вибору суддів, які мають розглядати справу. Але у випадку «Херсонбуду» ця система чомусь не працює, попри Кримінально-процесуальний кодекс України.

Судові процеси у справі "Херсонбуду" тягнуться вже два роки

Процитуємо статтю 35, частину 3 КПКУ:

«Визначення судді (запасного судді, слідчого судді) або колегії суддів для конкретного судового провадження здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних матеріалів, скарги, клопотання, заяви чи іншого процесуального документа за принципом вірогідності, який враховує кількість проваджень, що знаходяться на розгляді у суддів, заборону брати участь у перевірці вироків та ухвал для судді, який брав участь в ухваленні вироку або ухвали, про перевірку яких порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну їхніх повноважень».

Та пан Мусулевский обирався безальтернативно, тому у цьому випадку закон, вочевидь, не працює.

Тож залишається тільки сподіватись, що викорінити злочинне угрупування, яке перетворилося на цілу систему, зможе нова влада області. А «СтопКор» і далі буде стежити за розвитком подій.

Нові подробиці у цій резонансній справі – вже у наших наступних випусках.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини