Харківський бабак зробив свій прогноз погоди

Харківський бабак Тимко 3-й передбачив, що весна прийде через 6 тижнів.

На біостанції Харківського національного університету імені Каразіна у селищі Гайдари Харківської області 1 лютого буде відбулася традиційна церемонія - будили бабака.

Традиційно "День бабака" відзначається 2 лютого, але харківського бабака Тимка III вирішили розбудити на день раніше. У підсумку він передбачив, що весна цього року буде ранньою.

"Весна буде тривати і настане тепло через шість тижнів", - наводить слова співробітниці біостанції, викладача біологічного факультету ХНУ Надії Токарській один з харківських Telegram-каналів, передає "Східний дозор".

Також вже традиційно Тимко зробив ще одне пророкування. Цього року його запитали: "Чи буде наступна зима сніжною?". На що він дав негативну відповідь. Так що, якщо вірити бабака, справжньої зими харків'янам не чекати і у наступному році.

Відзначимо, що традиція святкувати День бабака і отримувати від нього метеорологічний прогноз прийшла до нас із США. Вперше бабака розбудили взимку 1886 року.

За народними прикметами, якщо в День бабака розбудити тварину і воно, покинувши нору, не побачить своєї тіні, значить, зима скоро закінчиться і весна буде ранньою. Якщо ж бабаку вдається побачити свою тінь, то попереду ще шість тижнів холодів.

Історія ж даного свята сягає корінням ще в давніші часи. За григоріанським календарем 2 лютого християнами Європи відзначають Стрітення Господнє. У цей день за спостереженнями за погодою дізнавалися, коли прийде весна. Якщо було сонячно, то зима продовжувала панувати, якщо ж було похмуро, то очікувався швидкий прихід весни.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини