Харківська громадськість обговорила шляхи реінтеграції тимчасово окупованих територій

14.05.2021 11:25

13 травня у Харкові відбулося засідання круглого столу на тему «Реінтеграція тимчасово окупованих територій України». Про це розповів голова Харківського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» і член Громради при ХОДА Сергій Усов, який узяв участь у заході.

Голова Харківського осередку "Стоп корупції" взяв участь в засіданні круглого столу з питань реінтеграції. Фото: СтопКор

Організатором заходу виступила Громадська рада при Харківській обласній державній адміністрації, до складу якої входить  представник ГО «Стоп корупції»  Сергій Усов. З ініціативою обговорення виступив голова Громради Костянтин Немічев.

Захід відбувся у приміщенні конференц-зали готелю «Харків».

До дискусії долучилися: доцент Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України Олег Конотопцев,  директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, експерт з міжнародних відносин Григорій Перепелиця, 3-й командир полку «Азов» Максим Жорін, заступник начальника ГУ СБУ у Харківській області Олександр Сліпець, засновник «Східної правозахисної групи»  Павло Лисянський, представники «Нацкорпусу», ветеранського братерства, політики, журналісти.

Сергій Усов вів пряму трансляцію засідання у соціальних мережах.

Стопкорівець  повідомив, що під час дискусії політичні та військові експерти обговорили шляхи реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Зазначили, що за сім років війни українці так і не побачили суттєвого прогресу у питанні деокупації та повернення захоплених Росією територій Донбасу та Криму.

«Харківщина межує з частково окупованими Донецькою і Луганською областями. Саме тому проблеми реінтеграції актуальні для нашого регіону. Важливою умовою реінтеграції є економічний розвиток. Люди мають хотіти повернутись, а для цього вони мають знати, що економіка стабільна і розвинена, рівень життя зростає. А цього неможливо досягти без викорінення корупції. Саме боротьба з корупцією, на мою думку, має бути пріоритетом на шляху реінтеграції», - прокоментував дискусію харківський представник ВГО «Стоп корупції».

Фото: СтопКор

Він повідомив, що серед інших питань обговорювали проблему інформаційної безпеки регіону. Зокрема, громадськість обурена тим, що на території неокупованих територій Донеччини і Луганщини люди дивляться російські телеканали, а також телеканал «Новороссія ТВ». На думку учасників дискусії, ці канали сіють антиукраїнську пропаганду та негативно впливають на процес реінтеграції.

Зазначимо, раніше «СтопКор» повідомляв, що після кількох років відсутності Громради при Харківській ОДА такий дорадчий орган був сформований у 2021 році.

До його складу увійшов представник «Стоп корупції» Сергій Усов. Його обрано заступником голови комітету з правоохоронної діяльності та покладено відповідальність у сфері протидії корупції в регіоні.

Також зазначимо, нещодавно на Сергія Усова було скоєно напад у Харкові під час проведення ним журналістського розслідування. Чоловік пов’язує напад з громадською і журналістською діяльністю. Ведеться слідство.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини