Харчові «барони» з WOG вдвічі завищують ціни на залізничні хот-доги

Україною щодня курсують сотні «Інтерсіті» від Укрзалізниці – швидко, порівняно комфортно, хоча й не завжди дешево. Але авторитет компанії може опинитись під загрозою, що завдасть великих збитків державі – через якість харчування в поїздах. Як на здоров’ї та безпеці мільйонів пасажирів заробляють космічні гроші – дізнавайтеся з ексклюзивного розслідування Артема Поліковського.

З березня 2016 року за харчі для пасажирів швидкісних поїздів відповідає ТОВ «ВОГ рітейл», відоме під брендом WOG cafe. Та апетити підприємства-монополіста зросли так само швидко.

У соціальних мережах можна знайти безліч негативних відгуків пасажирів як щодо смаку й ціни вогівських харчів, так і щодо якості сервісу у вагоні-ресторані.

«Обслуговування у WOG cafe з ранку сьогодні хамське», «У поїзді сьогодні видали холодну булку з куркою, булка підтекла від помідора і салату», «Сік і бутерброд 100 грн. Взяв 2 – 200 грн. Ціна, як в ресторані, їм бутерброд із заправки вдвічі дорожче. Не потрібно нахабніти», «Витратив 50 гривень. Пити цю гидоту від WOG в “Інтерсіті” категорично не рекомендую», – ось лише декілька коментарів дописувачів (стилістику й орфографію оригіналу збережено).

Знімальна група «СтопКору» вирішила перевірити ці факти, вирушивши на «Інтерсіті» за маршрутом Київ-Харків. Час у дорозі – 4 години 48 хвилин. Зрозуміло, що протягом досить тривалої подорожі необхідно трохи перекусити.

Ціни у ВОГ кафе в поїзді вищі, ніж на заправці

Меню WOG cafe можна знайти на спинці кожного сидіння. Продукти у ньому майже такі самі, як і на заправці WOG. Але от ціни чомусь геть інші. І про те, що вони постійно зростають, відверто зізнаються навіть самі офіціанти.

Для порівняння: ціна кави, з якою ТОВ «ВОГ рітейл» виграло тендер залізниці – 19 гривень, у сьогоднішньому меню – вже мінімум 40. Хот-дог із молочною сосискою – 35, зараз на 20 гривень дорожче. Фреш-сендвіч – 37 гривень у 2016 році, і майже 80 – цього року.

Цікаво, що у кав’ярні на заправці WOG така сама кава у такому ж паперовому стаканчику коштує на 10 гривень дешевше, аніж у поїзді. Та представники компанії «ВОГ рітейл» від «обдиралівки» пасажирів відхрещуються: мовляв, ціни встановлюються перевізником.

Але це не може бути правдою. Оскільки згідно з офіційними документами, «Укрзалізниця» не може впливати на цифри у меню WOG cafe. До речі, в ході нашого розслідування з компанії WOG cafe нам зателефонували. І таки пояснили, хто змушує українців переплачувати.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини