Хакерське угруповання Gamaredon готувало масштабну кібератаку на українські органи влади

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО виявив ознаки підготовки до масштабної скоординованої атаки на органи державної влади України та об'єкти критичної інфраструктури.

haker komputer
Фото: УП

Атака повинна була відбутися напередодні Дня Незалежності і була спрямована на дестабілізацію ситуації в країні під час підготовки до чергових місцевих виборів, сказано на сайті Ради національної безпеки й оборони.

У повідомленні вказується на активізацію хакерського угруповання Gamaredon, за яким стоять спецслужби Російської Федерації.

"Фахівці виявили тенденцію до модернізації програмних засобів кібератак із метою підвищення ефективності подолання засобів захисту та приховування своєї діяльності в скомпрометованих системах", – зазначили в РНБО, передає "Діло".

Пояснюється, що під час останніх спроб атак використовуються шкідливі вкладення, які імітують документи державних органів влади, зокрема, Служби безпеки України. Злочинці розсилають шкідливі документи електронною поштою. Якщо їх відкрити, хакери отримають доступ до систем та мереж.

В РНБО підкреслили, що зловмисники готувалися до масштабної та скоординованої атаки.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини