“Гюльчатай, открой личико”: хто стоїть за українськими авіакомпаніями, що потрапили під санкції США

10.09.2019 11:00

Схід – справа тонка: дивні візити народних депутатів до Бейруту, про які не розповідають ЗМІ, зустрічі з першими особами країни, де присутні приватні особи, та автівка з вітчизняними дипномерами, на якій пересуваються бізнесмени з Лівану – які відносини пов’язують близькосхідних ділків з українськими парламентарями і дипломатами? Спробувала дізнатись Альона Середа.

Ця загадкова історія розпочалася із фото, яке потрапило до нашої редакції. На світлині – родич одного з власників кількох українських авіакомпаній і машина, якою він пересувається у Лівані. На авто – дипломатичні номери українського посольства. При цьому жодного відношення до дипмісії цей чоловік не має. Тож журналісти «СтопКору» зацікавились, як і чим він заслужив такі привілеї?

Автівка з дипломатичними номерами

У 2013 році США наклали санкції на дві українські авіакомпанії – «Буковина» й «Українсько-середземноморські авіалінії». Їх звинуватили у постачанні зброї сирійським бойовикам. Щоправда, самі власники запевняють: усе це брехня.

«Ті люди – наші конкуренти, які сприяли, щоб нас внесли туди, вони дали неправильну інформацію, сто відсотків, і мені залишається їм сказати, мені вас шкода», – стверджує акціонер компанії «Браво» Марун Мерхеж.

Проте на сайті Міністерства фінансів США українські авіакомпанії й досі в чорному списку. Ба більше – сумнозвісний перелік з тих пір суттєво розширився.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська
X