Гриценко: Зеленському після Парижу доведеться проявити неабияку твердість, щоби обід-саміт потім не завершився капітуляцією перед Путіним

22.04.2021 10:45

Ексміністр оборони України Анатолій Гриценко вважає, що зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом Франції Емманюелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель можна порадіти, але є деякі фактори, які викликають тривожність, передає ZN.ua.

Grycenko
Фото: РБК-Україна

Він зазначив, що основними факторами, які не можуть не тривожити Україну, є те, що: 

1) У Франції і Німеччини традиційно було і є особливо тепле ставлення до Росії і Путіна, попри розв'язану ним війну проти України. Для обох держав Росія і Путін важливіші, ніж Україна і Зеленський.

2) Франція і Німеччина війну Росії проти України війною не вважають - обоє називають її "конфліктом на сході України", так само як називає її Путін. Про Путіна-вбивцю чи Путіна-ворога від лідерів Франції й Німеччини світ не почує - це не Америка і не Литва.

3) Франція і Німеччина твердо і послідовно підтримують анти-український і, за великим рахунком, анти-європейський проект Путіна "Північний потік-2".

4) Франція і Німеччина не підтримують плани України щодо набуття членства в НАТО і Євросоюзі, навіть у віддаленій перспективі. Так само негативно до планів України ставиться Путін.

5) Франція і Німеччина твердо і публічно наполягають на безумовному виконанні Україною "Мінських угод", саме так як їх розуміє Путін, тобто з фактичною капітуляцією України і позбавленням її перспективи членства в НАТО і ЄС.

6) Франція і Німеччина, в разі чергового загострення на фронті, замість твердого і прямого засудження Путіна-агресора - закликають до ескалації і примирення "обидві сторони", ставлячи тим самим в один ряд агресора і жертву агресії. З такими ж закликами теж до "обох сторін", України і ОРДЛО, постійно-фальшиво звертається і Путін.

7) Франція і Німеччина неодноразово наполягали і тиснули на керівництво України, попереднє і нинішнє, вимагаючи якнайшвидшого проведення виборів в ОРДЛО, добре знаючи, що там немає і ближчим часом не буде для цього навіть мінімально допустимих безпекових передумов. Так само наполягає і тисне на Україну Путін...".

Гриценко уточнив, що було би наївно вимагати чи очікувати від держав-партнерів більшого, заради підтримки України, ніж вони можуть собі дозволити. І, на думку колишнього міністра, виходячи з інтересів Франції та Німеччини - це зрозуміло.

"Але тоді так само зрозуміло має бути і їм, нашим партнерам - Україна повинна і буде відстоювати свої власні інтереси, життєво важливі для її сьогодення і її майбутнього. І не погодиться, не сприйме капітулянтську позицію, навіть якщо вона пропонується партнерами і їх влаштовує", - написав він.

Колишній міністр оборони переконаний, що в "Парижі й після Парижу Україні і її президенту доведеться проявити неабияку твердість, щоби цей обід-саміт потім не завершився капітуляцією перед Путіним і водночас не зруйнував, навпаки - зміцнив атмосферу довіри й підтримки у відносинах з Францією і Німеччиною".

"Завдання дуже непросте, але все ж воно - з категорії mission possible", - підсумував Гриценко.

Для довідки:

  • Анатолій Степанович Гриценко (народився 25 жовтня 1957, село Багачівка, Звенигородський район, Черкаська область) — український політик і військовий діяч, міністр оборони України (2005–2007), народний депутат України VI і VII скл., голова Комітету ВРУ з питань нацбезпеки і оборони (VI скликання), голова партії "Громадянська позиція". Полковник запасу. Кандидат технічних наук (1984). Автор понад 100 наукових робіт.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Путін заявив, що Януковича та Лукашенка хотіли вбити невідомі “під час держперевороту”.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини