А гроші в бідончику: “Батьківщину” фінансують безробітні, касири та навіть Свідки Єгови

28.02.2019 18:20

Касири, безробітні, домогосподарки та навіть Свідки Єгови – усі ці люди стали спонсорами діяльності ВО "Батьківщина". Про це йдеться у розслідуванні програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Відповідно до звіту Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" за 2018 рік, пересічні громадяни пожертвували Леді Ю та її команді мільйони гривень, а дехто з них навіть не здогадується про свою щедрість.

Так, у першому і другому кварталі 2018 року на рахунки "Батьківщини" надійшло 23 мільйони гривень, а вже у третьому і четвертому кварталах, коли розпочалася найактивніша рекламна кампанія кандидата у президенти Тимошенко, українці нібито пожертвували понад 130 мільйонів гривень.

"Борди, телевізійні ролики, з'їзди та інші заходи — на все це партії потрібні кошти. І всі платежі підозріло великі. Жителі сіл у другому півріччі 2018 року почали масово надсилати "Батьківщині" по 148-149 тисяч гривень. А деякі – по два, три, а то й чотири рази", – йдеться у розслідуванні наших колег.

Автори розслідування знайшли щедрих донорів і були здивовані не менше, ніж самі спонсори. Бо серед них – звичайні касири, машиністи, домогосподарки та навіть Свідки Єгови. Усі вони в очі не бачили такі суми та навіть не здогадувались, що стали фінансовою подушкою для діяльності політсили.

Як з'ясували журналісти, одна з донорок — Наталія Зубар, яка зареєстрована у селищі Завалля. 3 жовтня минулого року вона перерахувала "Батьківщині" 149 тисяч гривень. Таку ж саму кількість грошей вона надіслала 4, 5 й 16 жовтня, а за тиждень передала партії ще 130 тисяч гривень. Загалом за півроку жінка профінансувала партію майже на 1,5 млн гривень – при цьому жінка працює касиркою в супермаркеті.

І це лише верхівка айсберга. Серед донорів є й підприємство, щоправда, фіктивне і зареєстроване на виховательку дитсадка у передмісті Києва.

Найбільше пожертв "Батьківщина" отримала від жителів Сумщини й Одещини.

Сама ж лідерка партії Тимошенко заявила, що інформація про фіктивних донорів може бути провокацією СБУ.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини